ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Στο ΟΑΚΑ ο Φελντέιν για τον Παναθηναϊκό

Ο Τζέιμς Φελντέιν είχε ρεπό και δεν έχασε την ευκαιρία να πεταχτεί μέχρι την Αθήνα και να παρακολουθήσει την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Κολοσσό H Hotels.

Μία ημέρα μετά τον τελευταίο αγώνα του Ερυθρού Αστέρα για την κανονική περίοδο του σερβικού πρωταθλήματος ο Τζέιμς Φελντέιν βρέθηκε στην Αθήνα. Στο ΟΑΚΑ συγκεκριμένα, όπου παρακολούθησε από κοντά την πρώτη αναμέτρηση της πρώην ομάδας του, του Παναθηναϊκού, με αντίπαλο τον Κολοσσό για τα playoffs της Stoiximan.gr Basket League.

Ο Φελντέιν, εμφανώς ευδιάθετος και χαλαρός, έκατσε πίσω από τον πάγκο των "πράσινων" και μιλούσε κατά τη διάρκεια του αγώνα με τους παίκτες που ήταν εκτός αποστολής. Ο Δομινικανός γκαρντ εκμεταλλεύτηκε το ρεπό που έχει από τον Ερυθρό Αστέρα, ο οποίος την Τρίτη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του στην κανονική περίοδο με τη νίκη επί της Τάμις με 94-87. Ο Φελντέιν είχε 17 πόντους με 7/15 σουτ, 5 ριμπάουντ και 3 ασίστ στη συγκεκριμένη αναμέτρηση.

Photo credits: eurokinissi.gr