ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Η ΓΚΟΛΑΡΑ του Μοράρ στο ΠΑΣ - Παναιτωλικός

SUPERLEAGUE / ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΜΠΑΚΟΛΑΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ένα καταπληκτικό σουτ εκτός περιοχής και αρκετά αριστερά από τον Βλαντ Μοράρ στο ΠΑΣ - Παναιτωλικός "κρέμασε" τον Μάρκο Βελλίδη και έθεσε σοβαρή υποψηφιότητα για γκολ της σεζόν (video).

Ο Βλαντ Μοράρ πέρασε ως αλλαγή στον εκτός έδρας αγώνα του Παναιτωλικού με τον ΠΑΣ στους Ζωσιμάδες στο 66ο λεπτό και τρία λεπτά αργότερα πρόλαβε να σημειώσει ίσως το τέρμα της χρονιάς!

Ο Ρουμάνος επιθετικός βρέθηκε με την μπάλα στα πόδια αρκετά έξω από την περιοχή και αριστερά. Η πρώτη σκέψη θα... έπρεπε να είναι το γέμισμα, ωστόσο είχε εμπιστοσύνη στο δεξί πόδι του. Διακρίνοντας τον τερματοφύλακα των Ηπειρωτών ελαφρώς μακριά από την εστία, επέλεξε να σουτάρει από περίπου 30 μέτρα απόσταση.

Για να πετύχει τον στόχο του, έβαλε ύψος και φάλτσα στην τροχιά της μπάλας και εξουδετέρωσε τον Έλληνα τερματοφύλακα.

Το 1-1 ήταν γεγονός, με τον 24χρονο ποδοσφαιριστή να πανηγυρίζει έξαλλα αυτό το τέρμα, ίσως το κορυφαίο της καριέρας του.

Photo credits: Eurokinissi