Δεν έχει μόνο All Star Game σήμερα. Διαβάστε το αναλυτικό πρόγραμμα της ημέρας σε Β’ - Γ’ Εθνική, Α1 και Α2 Γυναικών, με 55 αγώνες να διεξάγονται σε όλη την Ελλάδα.

Η Basket League διακόπηκε λόγω του All Star Game της Θεσσαλονίκης, ωστόσο η αγωνιστική δράση συνεχίζεται κανονικά σε όλες τις υπόλοιπες εθνικές κατηγορίες. Στην Β' Εθνική θα διεξαχθεί σήμερα η 17η αγωνιστική με ορισμένα πολύ σημαντικά παιχνίδια, όπως η κόντρα του 4ου Παγκρατίου με τον 2ο Τρίτωνα στο Μετς για τον νότιο όμιλο και η αναμέτρηση ΧΑΝΘ - Ελευθερούπολη για τον βόρειο.

ADVERTISING

Στην Γ' Εθνική ο αγώνας που ξεχωρίζει είναι το Αχαγιά '82 - Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας για τον 1ο όμιλο, ενώ μόνο δύο παιχνίδια διεξάγονται στην Α1 Γυναικών, καθώς το κύριο μέρος της 13ης αγωνιστικής έγινε το Σάββατο (9/2). Τέλος, πλήρης δράση υπάρχει στην Α2 Γυναικών, όπου ο πρωτοπόρος Παναθηναϊκός θα αντιμετωπίσει το Αρκάδι στην Κρήτη και ο αήττητος Παναθλητικός θα υποδεχτεί τον 4ο ΠΑΣ Γιάννινα στον βόρειο όμιλο.

Το αναλυτικό πρόγραμμα της ημέρας (10/2):

Β' ΕΘΝΙΚΗ

(17η αγωνιστική)

ADVERTISING

1ος όμιλος

Γ. Γεννηματάς 17:00 Πρωτέας Βούλας - Πανερυθραϊκός (Μπίκας-Αποστολίδης)

Νέας Πεντέλης 17:00 Πεντέλη - Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Φασόλης-Ορφανός Εμ.)

Γλαύκου 17:00 Γλαύκος - Έσπερος (Σταθόπουλος-Κώτσου)

Μετς 17:00 Παγκράτι - Τρίτωνας (Κωνσταντινόπουλος-Μπούκας)

Ιλίου Β’ 17:00 Ένωση Ιλίου - Μανδραϊκός (Τσολάκος-Σιδέρης)

2ο Ελευσίνας 17:00 Πανελευσινιακός - Οίακας Ναυπλίου (Κυριακόπουλος-Φάκαρος)

Δαΐς 17:00 Δούκας - ΚΑΟ Κορίνθου (Δολγύρας-Χριστινάκης)

Παπάγου 17:00 Παπάγος - Δάφνη Δαφνίου (Κάρδαρης-Καλογερόπουλος Φ.)

2ος όμιλος

Μ. Τσίκινας 19:00 ΧΑΝΘ - Ελευθερούπολη (Ταρενίδης Κ.-Παπαγερίδης)

Γέφυρας 17:00 Γέφυρα - Ανατόλια (Θεοδώρου-Γαζέτας)

Αγρινίου 17:00 Αγρίνιο - Χαλκηδόνα (Καλογερόπουλος Λ.-Τσουμαχίδης)

Φαρσάλων 17:00 Φάρσαλα - Έσπερος Λαμίας (Σιμητόπουλος-Αγραφιώτης Ι.)

Πεύκων 17:00 Μαχητές Πειραματικό Πεύκων - Στρατώνι (Παπαγεωργίου-Εκίζογλου)

Ν. Ιωνίας Βόλου (κ.θ.) 17:00 Νίκη Βόλου – Φαίακας Κέρκυρας (Κοϊμτζόγλου - Λουλουδιάδης)

Μακεδονικού 17:00 Μακεδονικός - Ίκαροι Σερρών (Ελευθεριάδης-Ντόγκας)

Γ' ΕΘΝΙΚΗ

(15η αγωνιστική)

1ος όμιλος

Τέντα 17:00 Καλαμάτα - Κεραυνός Αιγίου (Σπυρόπουλος-Αργυρούδης)

Κάτω Αχαγιάς 17:00 Αχαγιά 82 - Ιωνικός Ν.Φ. (Κοτσίμπος-Ντάνος)

Α. Φώτσης 17:00 Ηλυσιακός - Λέοντας 2014 (Μαρινάκης-Λάμπος)

Ληξουρίου 14:00 Νέο Ληξούρι - Πέρα (Ρίζος-Ντάσης)

Στ. Βενέτης 18:00 Αιγάλεω - Έσπερος ΑΟΠΑ (Καρανικόλα Αλ.-Κοντογιαννόπουλος)

Ακράτας 17:00 Ακράτα - ΑΕ Ν. Κηφισιάς (Μακρής-Ασημακάκη)

Νίκαιας "Ο Πλάτων" 17:00 Άρης Νίκαιας - Μεγαρίδα (Ραχιώτης-Λαζόγκα)

2ος όμιλος

Κοντόπευκου 12:00 ΚΑΠ - Καλλιθέα Ρόδου (Κουτσοδήμος-Τσιμπούρης)

Δύο Αοράκια 17:00 ΟΦΗ - Άρης Θήβας (Παυλόπουλος-Μελισσάρης)

Ραφήνας 17:00 Αργοναύτης Τριγλίας - ΑΕ Έξω Παναγίτσας (Κρεσταινίτης-Μαρουδιάς)

Μελισσίων 17:00 Μελίσσια - Δειλινό (Καρακωνσταντόπουλος-Λεβεντάκος)

Ζωγράφου 17:00 ΕΦΑΟΖ - Ερμής Σχηματαρίου (Καμήτσος-Κανελλόπουλος)

Γ. Παπασιδέρης 15:00 Κορωπί - Βούρειος ΑΟΛ Χίου (Ροδίτης-Παπαδημητρόπουλος)

3ος όμιλος

Βικέλας 17:00 Βέροια - Δόξα Λευκάδας (Παζώλης-Γκέκας)

Βλαχάβειο 17:00 Καλαμπάκα - Νικόπολη Πρέβεζας (Τσιαπλής-Λυγούρας)

Μελίκης 17:00 Μελίκη - ΠΑΣ Γιάννινα (Βασιλόπουλος-Κόννης)

Νέο ΚΓ Ιωαννίνων 17:00 ΑΓΣ Ιωαννίνων - Εύαθλος (Κοντογιάννης-Γεωργούλης)

Παλαμά 17:00 Τιτάνες Παλαμά - Μαντουλίδης (Κατωτικίδης-Παπανικολάου)

Γρεβενών 17:00 Πρωτέας Γρεβενών - Ολυμπιακός Βόλου (Κουκουλεκίδης-Τσάνταλη)

4ος όμιλος

ΜΕΝΤ 17:00 ΜΕΝΤ - Ευκαρπία (Σιταρίδης-Τζιοπάνος Γ.)

Σίνδου 18:00 Αστέρας Σίνδου - Λεύκιππος Ξάνθης (Καλέσης-Λαδάς)

Πολύγυρου 17:00 Πολύγυρος - Απόλλωνας Καλ. (Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης)

Μ. Γκράτσιος 18:00 ΒΑΟ - Μακαμπή (Δέλλας-Αναστασιάδης)

Κομοτηνής 18:00 Κομοτηνή - Ασπίδα Ξάνθης (Δημάδης-Γιαννούλης Α.)

Ευόσμου 18:00 Αίας Ευόσμου - Δέκα (Γραικός-Αγραφιώτης Γρ.)

Ν. Μουδανιών 18:00 Ν. Μουδανιά - Ζέφυρος 02 (Καντερές-Τοπαλίδης)

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

(13η αγωνιστική)

Εσπέρου 12:30 Εσπερίδες - Δάφνη Αγ. Δημητρίου (Ζακεστίδης-Τσαχάκης)

Γ. Γεννηματάς 13:00 Πρωτέας Βούλας - Αθηναϊκός (Ζιώγας-Δελαγραμμάτικας)

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

(13η αγωνιστική)

1ος όμιλος

Μ. Μερκούρη 13:00 Αρκάδι - Παναθηναϊκός (Γρίβα-Τούσης)

Μεγαλόπολης 13:00 Πελασγός - Χανιά (Χαϊνά-Καραμπιτσάκος)

Υμηττού 18:00 Αμύντας - ΕΦΑΟΖ (Αυγερινός-Κούλης Χαρ.)

Α’ Ηλιούπολης 12:00 Ηλιούπολη - Μελίσσια (Γεράνιος-Βελέντζας)

Κοντόπευκου 19:30 Αγ. Παρασκευή - Τερψιθέα (Μαρτινάκος-Νικολοπούλου)

Π. Νικολαΐδης 17:30 Φάρος Κερατσινίου - Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Χρηστίδης Ηλ.-Αναστασόπουλος Β.)

2ος όμιλος

Δ. Κραχτίδης 12:00 Τιτάνες Δράμας - Ολυμπιακός Βόλου (Κωνσταντινέλης-Μπαξεβανόπουλος)

Καλαμαριάς 12:00 Απόλλωνας Καλ. - Πυλαία (Τσαρδούλιας-Παπαδοπούλου Κ.)

Σερρών 13:00 Πανσερραϊκός - Ολύμπια ΓΣ Λάρισας (Κομνηνόπουλος-Παπαδόπουλος Κων.)

Επταπυργίου 13:30 Παναθλητικός - ΠΑΣ Γιάννινα (Σαρακενίδης-Χατζηκώστας)

Μαντουλίδη 12:00 Αστέρας Ιπποδρομίου - Αναγέννηση Ν.Ρ. (Κολοκυθάς-Πλατέλλα)

ΣΣ Κατερίνης 13:00 Πιερικός Αρχέλαος - Άρης (Γιατρόπουλος-Μπουγλός Ιωάν.)

Photo credits: Eurokinissi