Το Αιγάλεω είναι η μοναδική ομάδα του Νοτίου Ομίλου της Β' Εθνικής που έκανε το 3/3, την ώρα που στον Βορρά υπάρχουν τρεις ομάδες που συνεχίζουν αήττητες.

Τη μοναξιά της κορυφής στον Νότιο Όμιλο απολαμβάνει από το βράδυ της Κυριακής (20/10) το Αιγάλεω, μετά την εντός έδρας επικράτηση επί του Λοκρού Αταλάντης. Το "Σίτι" έκανε το καθήκον του και -ταυτόχρονα- εκμεταλλεύτηκε το γεγονός πως ο Παπάγου λύγισε στην έδρα του Πανερυθραϊκού.

ADVERTISING

Σε ό,τι έχει να κάνει με τον Βόρειο Όμιλο, τρεις ομάδες συνεχίζουν αήττητες. Ο λόγος για τον ΠΑΣ Γιάννινα, τη ΧΑΝΘ και τα Φάρσαλα, που επικράτησαν των αντιπάλων τους με διψήφιες διαφορές.

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα:

Δούκας - Πεντέλη 61-68

ADVERTISING

Πανερυθραϊκός - Παπάγου 82-65

Μανδραϊκός - Πρωτέας Βούλας 78-76

Μεγαρίδα - Μελίσσια 75-72

Ιωνικός Ν.Φ. - ΟΦΗ 56-68

Αιγάλεω - Λοκρός Αταλάντης 84-74

Έσπερος - Πανελευσινιακός (6/11)

Εθνικός Πειραιά - Μαρούσι (6/11)

Η κατάταξη (σε 3 αγώνες)

1. Αιγάλεω 3-0

2. Παπάγου 2-1

3. Πεντέλη 2-1

4. Μεγαρίδα 2-1

5. Μανδραϊκός 2-1

6. Έσπερος Καλλιθέας 2-0

7. Πανελευσινιακός 2-0

8. Μαρούσι 2-0

9. Μελίσσια 1-2

10. Πανερυθραϊκός 1-2

11. Δούκας 1-2

12. ΟΦΗ 1-2

13.Εθνικός Πειραιά 1-1

14.Λοκρός Αταλάντης 0-3

15.Πρωτέας Βούλας 0-3

16.Ιωνικός Ν.Φ. 0-3

*Έχουν ένα αγώνα λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 27/10)

Πανελευσινιακός - Αιγάλεω

Πεντέλη - Έσπερος

Παπάγου - Δούκας

Πρωτέας Βούλας - Πανερυθραϊκός

Μαρούσι - Μανδραϊκός

Μελίσσια - Εθνικός Πειραιά

Μεγαρίδα - Ιωνικός Ν.Φ.

Λοκρός Αταλάντης - ΟΦΗ

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα:

Φάρσαλα - Κομοτηνή 86-74

Ευκαρπία - Καβάλα 73-59

Ερμής Λαγκαδά - Έσπερος Λαμίας 81-64

Μαχητές Πεύκων - Γέφυρα 80-74

Στρατώνι - Δόξα Λευκάδας 65-73

ΠΑΣ Γιάννινα - Πρωτέας Γρεβενών 85-53

ΚΑΟΧ - ΧΑΝΘ 69-80

Πολύγυρος - Αίας Ευόσμου 75-62

Η κατάταξη (σε 3 αγώνες)

1. ΠΑΣ Γιάννινα 3-0

2. ΧΑΝΘ 3-0

3. Φάρσαλα 3-0

4. Δόξα Λευκάδας 2-1

5. Μαχητές Πεύκων 2-1

6. Πολύγυρος 2-1

7. Ευκαρπία 2-1

8. Πρωτέας Γρεβενών 1-2

9. Γέφυρα 1-2

10. Κομοτηνή 1-2

11. Καβάλα 1-2

12. Έσπερος Λαμίας 1-2

13. Στρατώνι 1-2

14. Ερμής Λαγκαδά 1-2

15. Αίας Ευόσμου 0-3

16. ΚΑΟΧ 0-3

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 27/10)

Εσπερος Λαμίας - Ευκαρπία

Γέφυρα - Ερμής Λαγκαδά

Δόξα Λευκάδας - Μαχητές Πεύκων

Πρωτέας Γρεβενών - Στρατώνι

ΧΑΝΘ - ΠΑΣ Γιάννινα

Αίας Ευόσμου - Ευρώπη Πευκοχωρίου

Πολύγυρος - Φάρσαλα

Καβάλα - Κομοτηνή