Η Δάφνη Δαφνίου έφτασε τις 16 νίκες στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής νικώντας εκτός έδρας τον ουραγό Κρόνο Αγίου Δημητρίου, ενώ στο Βορρά το Αγρίνιο και η Ελευθερούπολη πήραν σημαντικές νίκες εκτός έδρας και συνεχίζουν να μάχονται για την άνοδο.

Ασταμάτητη μοιάζει η Δάφνη Δαφνίου η οποία πέρασε από τον Άγιο Δημήτριο νικώντας τον Κρόνο με 62-53, ενώ το Παγκράτι έδειξε ξανά αδύναμο εκτός έδρας χάνοντας στην Κόρινθο με 76-73 και μένοντας πίσω.

ADVERTISING

Στο Βορρά, η Ελευθερούπολη νίκησε δύσκολα εκτός έδρας τον Ερμή Λαγκαδά με 77-73, ενώ το Αγρίνιο χρειάστηκε την παράταση στην έδρα του Φαίακα Κέρκυρας για να νικήσει (75-73).

Τα αποτελέσματα στο Νότιο Όμιλο

Μανδραϊκός-Πεντέλη 94-73

ADVERTISING

Οίακας Ναυπλίου-Γλαύκος 72-59

ΚΑΟ Κορίνθου-Παγκράτι 76-73

Παπάγου-Ένωση Ιλίου 87-54

Δούκας-Πανελευσινιακός 78-75 (70-70 κ.αγ)

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Δάφνη Δαφνίου 53-62

Έσπερος Καλλιθέας-Πανερυθραϊκός 87-85

Τρίτων-Πρωτέας Βούλας (5/3)

Η Βαθμολογία (σε 20 αγώνες)

1.Δάφνη Δαφνίου (16-4) 36

2 Οίακας Ναυπλιου (14-6) 34

3.Τρίτωνας* (14-5) 33

4.Παγκράτι (13-7) 33

5.Δούκας (12-8) 32

6.Παπάγου (11-9) 31

7.Εσπερος Καλλιθέας (11-9) 31

8.Πρωτέας Βούλας* (11-8) 30

9.Μανδραϊκός (9-11) 29

10.Πεντέλη (9-11) 29

11.ΚΑΟ Κορίνθου (9-11) 29

12.Πανελευσινιακός (8-12) 28

13.Πανερυθραϊκός (7-13) 27

14.Γλαύκος (6-14) 26

15.Ένωση Ιλίου (6-14) 26

16.Κρόνος Αγ.Δημητρίου (3-17) 23

*Έχουν ένα αγώνα λιγότερο

Επόμενη αγωνιστική (21η, 9/03):

Πρωτέας Βούλας – Μανδραϊκός

Πεντέλη – Οίακας Ναυπλίου

Γλαύκος – ΚΑΟΚ

Παγκράτι – Παπάγου

Ενωση Ιλίου – Δούκας

Δάφνη Δαφνίου – Πανελευσινιακός

Πανερυθραϊκός – Τρίτων

Κρόνος Αγ. Δημητρίου – ΠΟΚ Εσπερος

Τα αποτελέσματα στο Βόρειο Όμιλο

Σάββατο 2 Μαρτίου

Νίκη Βόλου-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 55-61

Κυριακή 3 Μαρτίου

Χαλκηδόνα / Προποντίς-ΧΑΝΘ 81-84 (71-71 κ.αγ)

Έσπερος Λαμίας-Γέφυρα 67-60

Στρατώνι-Φίλιππος Βέροιας 69-52

Φαίακας Κέρκυρας-Αγρίνιο 73-75 (68-68 κ.αγ.)

Μακεδονικός-Φάρσαλα 49-67

Ανατόλια-Ίκαροι Σερρών 84-69

Ερμής Λαγκαδά-Ελευθερούπολη 73-77

Η Βαθμολογία (σε 20 αγώνες)

1.Ανατόλια (18-2) 38

2.Αγρίνιο (14-6) 34

3.Ελευθερούπολη (14-6) 34

4.Φίλιππος Βέροιας (11-9) 31

5.ΧΑΝΘ (11-9) 31

6.Μαχητές Πειραματικό Πευκών (11-9) 31

7.Ερμής Λαγκαδά (10-10) 30

8.Χαλκηδόνα / Προποντίς (10-10) 30

9.Έσπερος Λαμίας (9-11) 29

10.Φαίακας Κέρκυρας (9-11) 29

11.Στρατώνι (8-12) 28

12.Νίκη Βόλου (8-12) 28

13.Φάρσαλα (8-12) 28

14.Γέφυρα (7-13) 27

15.Ίκαροι Σερρών (7-13) 27

16.Μακεδονικός (5-15) 25

Επόμενη αγωνιστιή (21η, 9/03):

ΧΑΝΘ – Εσπερος Λαμίας

Γέφυρα – Στρατώνι

Φίλιππος Βέροιας – Φαίακας Κέρκυρας

Αγρίνιο – Μακεδονικός

Φάρσαλα – Νίκη Βόλου

Ικαροι Σερρών – Μαχητές Πειραματικού Πεύκων

Ελευθερούπολη – Χαλκηδόνα

Ανατόλια – Ερμής Λαγκαδά