Τα Μελίσσια πέρασαν από την Ραφήνα, καθώς στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής νίκησαν με 89-83 τον Αργοναύτη Τριγλίας, ενώ στον 4ο Όμιλο η αναμέτρηση Λεύκιππος Ξάνθης-Μακαμπή διεκόπη λόγω προβλήματος στην ηλεκτροδότηση του γηπέδου. Όλα τα αποτελέσματα...

Τα Μελίσσια έμειναν μόνα τους στην 2η θέση του 2ου Ομίλου της Γ' Εθνικής, καθώς επικράτησαν εκτός έδρας με 89-83 του Αργοναύτη Τριγλίας (κ.α. 70-70, α' παρ.73-73), ενώ στην κορυφή παρέμεινε ο ΟΦΗ, ο οποίος νίκησε με 69-58.

ADVERTISING

Ένα απρόοπτο, όμως, συνέβη στην αναμέτρηση Λεύκιππος Ξάνθης-Μακαμπή στον 4ο Όμιλο, καθώς λόγω προβλήματος στην ηλεκτροδότηση του γηπέδου το παιχνίδι διεκόπη στο 20'.

Στον 1ο Όμιλο το 7/7 έκανε το Αιγάλεω, το οποίο πέρασε από το Ληξούρι με 94-76, ενώ στον 3ο Όμιλο η Μελίκη σταμάτησε (73-64) το αήττητο σερί του Πρωτέα Γρεβενών.

Τέλος, η Ευκαρπία και ο Πολύγυρος νίκησαν την Ασπίδα Ξάνθης (86-70) και τον Αίαντα Ευόσμου (86-69) και παρέμειναν στην κορυφή της κατάταξης.

ADVERTISING

1ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:

Καλαμάτα - Κηφισιά 68-60

Αχαγιά - Άρης Νικαίας 73-56

Ληξούρι - Αιγάλεω 76-94

Κεραυνός Αιγίου - Έσπερος Πατρών 73-69

Ηλυσιακός - Ακράτα 81-63

Μεγάριδα - Λέοντας 101-67

Ιωνικός ΝΦ - Πέρα 78-70

Βαθμολογία

1. Αιγάλεω 14

2. Μεγαρίδα 13

3. Ιωνικός ΝΦ 13

4. Αχαγιά 13

5. Ηλυσιακός 11

6. Κηφισιά 10

7. Ακράτα 10

8. Πέρα 10

9. Κεραυνός Αιγίου 10

10. Έσπερος Πατρών 9

11. Λέοντας 9

12. Ληξούρι 8

13. Καλαμάτα 8

14. Άρης Νικαίας 6

* Ληξούρι και Άρης Νικαίας έχουν έναν αγώνα λιγότερο

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:

ΚΑΠ - Ερμής Σχηματαρίου 70-74

ΟΦΗ - Κορωπί 69-58

Ίκαρος Νέας Σμύρνης - ΕΦΑΟ Ζωγράφου 47-56

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας - Μελίσσια 83-89 (β’παρ.)

Καλλιθέα - Δειλινό 82-74 (β’ παρ.)

Άρης Θήβας - ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 91-88 (παρ.)

ΒΑΟΛ Χίου - Λοκρός Αταλάντης (ανεβλήθη)

Βαθμολογία

1. ΟΦΗ 14

2. Μελίσσια 13

3. Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 12

4. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 12

5. Λοκρός Αταλάντης 10

6. Κορωπί 10

7. Ερμής Σχηματαρίου 10

8. ΚΑΠ 10

9. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 10

10. ΒΑΟΛ Χίου 9

11. Άρης Θήβας 9

12. ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 9

13. Καλλιθέα 9

14. Δελινό 7

* Λοκρός και ΒΑΟΛ έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

Επόμενη αγωνιστική (8η, 9/12)

Κορωπί - ΚΑΠ

ΕΦΑΟ Ζωγράφου - ΟΦΗ

Μελίσσια - Ίκαρος Νέας Σμύρνης

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας - ΒΑΟΛ Χίου

Ερμής Σχηματαρίου - Καλλιθέα

Δειλινό - Άρης Θήβας

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC - Λοκρός Αταλάντης

3ος Όμιλος

ΑΟΚ Βέροιας-Ολυμπιακός Βόλου 74-84 (παρ.)

ΑΟ Καλαμπάκας-Ικαροι Τρικάλων 68-53

ΓΑΣ Μελίκης-Πρωτέας Γρεβενών 73-64

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Τιτάνες Παλαμά 82-70

Δόξα Λευκάδας-Μαντουλίδης 89-57

Νικόπολη Πρέβεζας-Εύαθλος Πολυκάστρου 75-92

Ρεπό: ΠΑΣ Γιάννινα

Βαθμολογία

1. ΑΓΣ Ιωαννίνων 12

2. Δόξα Λευκάδας 11

3. ΠΑΣ Γιάννινα 11

4. Πρωτέας Γρεβενών 11

5. Εύαθλος Πολυκάστρου 11

6. Ολυμπιακός Βόλου 10

7. Μαντουλίδης 10

8. ΓΑΣ Μελίκης 10

9. ΑΟΚ Βέροιας 9

10. Ικαροι Τρικάλων 8

11. ΑΟ Καλαμπάκας 8

12. Τιτάνες Παλαμά 8

13. Νικόπολη Πρέβεζας 7

*ΠΑΣ Γιάννινα, Πρωτέας Γρεβενών, Δόξα Λευκάδας, ΑΟΚ Βέροιας, Ικαροι Τρικάλων, Τιτάνες Παλαμά και Νικόπολη Πρέβεζας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Επόμενη αγωνιστική (8η, 9/12)

Ικαροι Τρικάλων-ΑΟΚ Βέροιας

Πρωτέας Γρεβενών-ΑΟ Καλαμπάκας

Τιτάνες Παλαμά-ΓΑΣ Μελίκης

Ολυμπιακός Βόλου-Δόξα Λευκάδας

Εύαθλος Πολυκάστρου-ΠΑΣ Γιάννινα

Μαντουλίδης-Νικόπολη Πρέβεζας

Ρεπό: ΑΓΣ Ιωαννίνων

4ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:

ΜΕΝΤ-ΔΕΚΑ 92-86

Αστέρας Σίνδου-ΠΟ Νέων Μουδανιών 70-38

ΑΟ Πολυγύρου-Αίας Ευόσμου 86-69

ΒΑΟ-ΓΑΣ Κομοτηνή 54-63

Ζέφυρος-Απόλλων Καλαμαριάς 65-67 (παρ.)

ΠΣ Ευκαρπίας-Ασπίδα Ξάνθης 86-70

Λεύκιππος Ξάνθης-Μακαμπή 30-28 (διεκόπη στο 20')

Βαθμολογία

1. ΠΣ Ευκαρπίας 13

2. ΑΟ Πολυγύρου 13

3. ΜΕΝΤ 12

4. ΓΑΣ Κομοτηνή 12

5. Αίας Ευόσμου 11

6. ΔΕΚΑ 11

7. Ασπίδα Ξάνθης 11

8. Απόλλων Καλαμαριάς 11

9. ΒΑΟ 10

10. Ζέφυρος 9

11. Λεύκιππος Ξάνθης 8

12. Αστέρας Σίνδου 8

13. Μακαμπή 8

14. ΠΟ Νέων Μουδανιών 7

*Λεύκιππος Ξάνθης και Μακαμπή έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Επόμενη αγωνιστική (8η, 9/12)

ΠΟ Νέων Μουδανιών-ΜΕΝΤ

Αίας Ευόσμου-Αστέρας Σίνδου

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΑΟ Πολυγύρου

ΒΑΟ-Ζέφυρος

ΔΕΚΑ-ΠΣ Ευκαρπίας

Μακαμπή-Απόλλων Καλαμαριάς

Ασπίδα Ξάνθης-Λεύκιππος Ξάνθης

Photo credits: Eurokinissi