Η Ευκαρπία πέρασε με 87-81 από την Κομοτηνή και "κλείδωσε" και μαθηματικά την 1η θέση του 4ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής. Το πανόραμα της 24ης αγωνιστικής...

Η Ευκαρπία στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του 4ου Ομίλου της Γ' Εθνικής νίκησε εκτός έδρας με 87-81 τον ΓΑΣ Κομοτηνή κι εξασφάλισε και μαθηματικά την κατάκτηση της 1ης θέσης.

ADVERTISING

Το Αιγάλεω στον 1ο Όμιλο συνέτριψε με 138-81 τον Κεραυνό Αιγίου, ενώ στον 2ο Όμιλο ο Λοκρός Αταλάντης, τα Μελίσσια και ο ΟΦΗ συνεχίζουν να "μάχονται" για δύο εισιτήρια που οδηγούν στην Β' Εθνική της νέας αγωνιστικής περιόδου. Τέλος, ο Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα και ο Πρωτέας Γρεβενών παραμένουν στην κορυφή του 3ου Ομίλου, αλλά η Δόξα Λευκάδας διατηρείται σε απόσταση... αναπνοής.

1ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής:

ADVERTISING

Ληξούρι – Καλαμάτα 70-62

Ηλυσιακός – Αχαγιά 83-88

Εσπερος Πατρών – Μεγαρίδα 62-78

Αιγάλεω – Κεραυνός Αιγίου 138-81

Ακράτα – Ιωνικός ΝΦ 70-75

Αρης Νικαίας – Λέοντας 96-47

Κηφισιά – Πέρα 81-74

Βαθμολογία

1) Αιγάλεω 47 (23-1)

2) Ιωνικός ΝΦ 46 (22-2)

-----------------------------------------

3) Μεγαρίδα 44 (20-4)

4) Αχαγιά 42 (18-6)

5) Κηφισιά 36 (13-10-1 μηδ.)

6) Άρης Νικαίας 35 (11-13)

7) Πέρα 35 (11-13)

8) Ηλυσιακός 34 (10-14)

9) Ακράτα 34 (10-14)

-----------------------------------------

10) Ληξούρι 33 (9-15)

-----------------------------------------

11) Καλαμάτα 31 (7-17)

12) Έσπερος Πατρών 31 (7-17)

13) Κεραυνός Αιγίου 29 (5-19)

14) Λέοντας 26 (2-22)

Η επόμενη αγωνιστική (25η , 5/5):

Καλαμάτα – Ηλυσιακός

Μεγάριδα – Αχαγιά

Κεραυνός Αιγίου – Ληξούρι

Ιωνικός ΝΦ – Αιγάλεω

Λέοντας – Ακράτα

Πέρα – Αρης Νικαίας

Εσπερος Πατρών – Κηφισιά

2ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής:

Αργοναυτης Τριγλίας Ραφήνας-ΚΑΠ 76-69

Ικαρος Νέας Σμύρνης-ΟΦΗ 54-58

ΒΑΟΛ Χίου-Δειλινό 20-0 (α.α.)

Μελίσσια-Καλλιθέα 76-62

ΕΦΑΟΖ-Αρης Θήβας 79-70

Κορωπί-Λοκρός Αταλάντης 74-83

Ερμής Σχηματαρίου-ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 91-74 (20/4)

Βαθμολογία

1) Λοκρός Αταλάντης 44 (20-4)

2) Μελίσσια 44 (20-4)

-----------------------------------------

3) ΟΦΗ 44 (20-4)

4) Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 42 (18-6)

5) ΕΦΑΟΖ 39 (15-9)

6) Άρης Θήβας 37 (13-11)

7) Κορωπί 36 (12-12)

8) Ερμής Σχηματαρίου 35 (11-13)

9) ΒΑΟΛ Χίου 34 (10-14)

-----------------------------------------

10) Ίκαρος Νέας Σμύρνης 34 (10-14)

-----------------------------------------

11) ΚΑΠ 32 (8-16)

12) Καλλιθέα 31 (7-17)

13) ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 26 (4-19-1 μηδ.)

14) Δειλινό 23 (0-23-1 μηδ.)

Η επόμενη αγωνιστική (25η, 5/5):

ΚΑΠ – Ικαρος Νέας Σμύρνης

ΒΑΟΛ Χίου – ΟΦΗ

Καλλιθέα – Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας

Αρης Θήβας – Μελίσσια

Λοκρός Αταλάντης – ΕΦΑΟΖ

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC – Κορωπί

Δειλινό – Ερμής Σχηματαρίου

3ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής:

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΑΟΚ Βέροιας 90-61

Μελίκη-Καλαμπάκα 55-48

Τιτάνες Παλαμά-Δόξα Λευκάδας 64-72

Πρωτέας Γρεβενών-Νικόπολη Πρέβεζας 83-43 (17/4)

Ικαροι Τρικάλων-Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα 58-84

Ολυμπιακός Βόλου-Εύαθλος Πολυκάστρου 75-59

Ρεπό: Μαντουλίδης

Βαθμολογία

1) Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα 41 (19-3)*

2) Πρωτέας Γρεβενών 41 (19-3)*

-----------------------------------------

3) Δόξα Λευκάδας 40 (18-4)*

4) ΑΓΣ Ιωαννίνων 38 (16-6)*

5) Ολυμπιακός Βόλου 33 (10-13)

6) Ίκαροι Τρικάλων 33 (11-11)*

7) Τιτάνες Παλαμά 32 (10-12)*

8) Μαντουλίδης 30 (9-12)**

9) Εύαθλος 30 (9-12)**

-----------------------------------------

10) Μελίκη 30 (8-14)*

11) Καλαμπάκα 30 (7-16)

12) ΑΟΚ Βέροιας 27 (5-17)*

13) Νικόπολη Πρεβέζας 24 (2-20)*

(*) Έχουν κάνει το ρεπό τους

(**) Έχουν κάνει το ρεπό τους και εκκρεμεί το μεταξύ τους παιχνίδι

Η επόμενη αγωνιστική (25η, 5/5):

ΑΟΚ Βέροιας-Μελίκη

Δόξα Λευκάδας-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Νικόπολη Πρέβεζας-Τιτάνες Παλαμά

Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα-Πρωτέας Γρεβενών

Εύαθλος Πολυκάστρου-Ικαροι Τρικάλων

Μαντουλίδης-Ολυμπιακός Βόλου

Ρεπό: Καλαμπάκα

4ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής

ΒΑΟ-ΜΕΝΤ 94-80

Πολύγυρος-Αστέρας Σίνδου 81-67

Ασπίδα Ξάνθης-Ζέφυρος 74-62

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΠΣ Ευκαρπίας 81-87

Αίας Ευόσμου-Λεύκιππος Ξάνθης 60-77

Νέα Μουδανιά-Απόλλων Καλαμαριάς 60-87 (18/04)

ΔΕΚΑ-Μακαμπή 87-59

Βαθμολογία

1) ΠΣ Ευκαρπίας 45 (21-3)

2) ΓΑΣ Κομοτηνή 41 (17-7)

———————————

3) Πολύγυρος 39 (15-9)

4) Λεύκιππος Ξάνθης 38 (14-10)

5) Αίας Ευόσμου 38 (14-10)

6) Ασπίς Ξάνθης 37 (13-11)

7) Ζέφυρος 37 (13-11)

8) ΔΕΚΑ 36 (12-12)

9) ΜΕΝΤ 36 (12-12)

10) Απόλλων Καλαμαριάς 35 (11-13)

———————————

11) ΒΑΟ 34 (10-14)

12) Αστέρας Σίνδου 33 (9-15)

13) Μακαμπή 31 (7-17)

14) Νέα Μουδανιά 24 (0-24)

Η επόμενη αγωνιστική (25η, 5/5)

ΜΕΝΤ-ΑΟ Πολυγύρου

Ζέφυρος-Αστέρας Σίνδου

ΠΣ Ευκαρπίας-ΒΑΟ

Λεύκιππος Ξάνθης-ΓΑΣ Κομοτηνή

Απόλλων Καλαμαριάς-Αίας Ευόσμου

Μακαμπή-Νέα Μουδανιά

Ασπίδα Ξάνθης-ΔΕΚΑ

Photo credits: Eurokinissi