ΜΠΑΣΚΕΤ

Ιωνικός - Κολοσσός: Επεισόδια μετά το τέλος του αγώνα

EUROKINISSI

Ο αγώνας του Ιωνικού με τον Κολοσσό είχε και τρίτο ημίχρονο, με τους οπαδούς των γηπεδούχων να πετάνε αντικείμενα στο παρκέ στο φινάλε, με έναν αναπτήρα να τραυματίζει τον γιατρό της ομάδας της Ρόδου.

Ο Ιωνικός είδε τον Κολοσσό να επιστρέφει από το -13 στην τέταρτη περίοδο και να παίρνει τη νίκη ( 73-79) για το Κύπελλο Ανδρών, κάτι που εκνεύρισε τους οπαδούς του. Αποτέλεσμα ήταν να υπάρξει και... τρίτο ημίχρονο στο παιχνίδι, το οποίο περιελάμβανε επεισόδια.

Οι οπαδοί του Ιωνικού πέταξαν πολλά αντικείμενα στο παρκέ, με έναν αναπτήρα μάλιστα να βρίσκει στο μάτι τον γιατρό του Κολοσσού, που χρειάστηκε ράμματα. Όλα όσα έγιναν μάλιστα μετά το φινάλε του παιχνιδιού καταγράφηκαν στο φύλλο αγώνα, κάτι που είναι πολύ πιθανό να επιφέρει κυρώσεις για τον Ιωνικό.

Υπενθυμίζεται ότι μετά το τέλος του αγώνα η ομάδα της Νίκαιας ανακοίνωσε την απομάκρυνση του Στέργιου Κουφού από τον πάγκο της ομάδας.