ΜΠΑΣΚΕΤ

Κύπελλο Γυναικών: Στην 3η θέση η Δάφνη Αγίου Δημητρίου, 78-64 τον Παναθηναϊκό

Η Δάφνη Αγίου Δημητρίου νίκησε με 78-64 τον Παναθηναϊκό στον μικρό τελικό του Final Four του Κυπέλλου Γυναικών στα Χανιά και πήρε την 3η θέση.

Η Δάφνη Αγίου Δημητρίου επαλήθευσε τα προγνωστικά που την ήθελαν να έχει τον πρώτο λόγο απέναντι στον Παναθηναϊκό, τον οποίο νίκησε με 78-64 και τερμάτισε του Final Four του Κυπέλλου Γυναικών.

Oι τυπικά γηπεδούχες ξεκίνησαν την αναμέτρηση τρέχοντας σερί 10-0, έκλεισαν την πρώτη περίοδο στο +14 (27-13) και στου δρόμου τα μισά ήταν μπροστά με 48-33. Οι πράσινες, όμως, αντεπιτέθηκαν, καθώς ισοφάρισαν σε 58-58 στο τέλος της τρίτης περιόδου, αλλά στο τέταρτο δεκάλεπτο η Δάφνη Αγίου Δημητρίου έδειξε και πάλι το καλό της πρόσωπο και πήρε τη νίκη με 78-64.

Δεκάλεπτα: 27-13, 48-33, 58-58, 78-64

Δάφνη Αγ. Δημητρίου (Μπουμπούς): Αλεξανδρή 9, Σουλτάνη 2 Γούναρη, Τσίντομ 22, Μπράουν 27, Τζέιμς 18, Τετενέ

Παναθηναϊκός (Καντζιλιέρης): Κασδαγλή, Μούλη 11, Κοιλιά Π. 2, Καλαμπάκου 18, Αρβανίτη 2, Σλούκα 15, Εζέτζα 16, Ακριβού

Photo credits: Eurokinissi