Ρεάλ Μαδρίτης - Παναθηναϊκός: Έξαλλος με τον Παπαγιάννη ο Πιτίνο

Με τον Γιώργο Παπαγιάννη τα έβαλε ο Ρικ Πιτίνο, μόλις στο τέταρτο λεπτό του αγώνα ανάμεσα στη Ρεάλ Μαδρίτης και τον Παναθηναϊκό (VIDEO).

Έμεναν 5:56 για το τέλος της πρώτης περιόδου, όταν ο Ρικ Πιτίνο κάλεσε το πρώτο του timeout στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Ρεάλ Μαδρίτης για την 26η αγωνιστική της EuroLeague 2019/20. Ο Αμερικανός δεν ήταν καθόλου ευχαριστημένος από τον τρόπο με τον οποίο μπήκε ο Παναθηναϊκός στο ματς και με το σκορ στο 13-5 τα έβαλε με τον Γιώργο Παπαγιάννη που αντιμετώπισε από νωρίς προβλήματα με το μαρκάρισμα του Γουόλτερ Ταβάρες.

" Σταμάτα να φεύγεις, μείνε πάνω του" ήταν η ατάκα του εκνευρισμένου Πιτίνο στον Έλληνα σέντερ. Για την ιστορία, ο ψηλός της Ρεάλ Μαδρίτης έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο (27-16) με εννέα πόντους από 3/3 δίποντα και 3/3 βολές, πέντε ριμπάουντ, μία ασίστ, δύο κερδισμένα φάουλ και 17 μονάδες στο σύστημα αξιολόγησης.