ΑΡΗΣ

Άρης - Κύμη: Το σκορ της πρώτης περιόδου ήταν 26-2!

EUROKINISSI

Διαστημικό ξεκίνημα του Άρη στον αγώνα με την Κύμη, με τους "κίτρινους" να κλείνουν την πρώτη περίοδο προηγούμενοι με 26-2!

Απίστευτα πράγματα έγιναν στην πρώτη περίοδο του αγώνα του Άρη με την Κύμη για την 24η αγωνιστική της Basket League. Οι "κίτρινοι" ήταν διαστημικοί σε άμυνα και επίθεση, με αποτέλεσμα να κλείσουν την πρώτη περίοδο προηγούμενοι με 26-2!

Ο Άρης σημείωσε το πρώτο καλάθι του αγώνα με τον Λάκι Τζόουνς, με τον Τζεκουάν να ισοφαρίζει σε 2-2 με 8 λεπτά και 28 δευτερόλεπτα να μένουν για το τέλος της πρώτης περιόδου και έκτοτε ακολούθησε ένα σερί 24-0 της ομάδας του κόουτς Καστρίτη (!) που έκλεισε την πρώτη περίοδο προηγούμενη με 26-2!

Για την ιστορία, η Κύμη είχε στο πρώτο δεκάλεπτο 1/9 δίποντα, 0/4 τρίποντα και δεν εκτέλεσε καμία βολή!

Την ίδια στιγμή. ο Άρης είχε 7/14 δίποντα, 3/7 τρίποντα και 3/4 βολές.