VTB LEAGUE

Buzzer-beater ήττα στο Κρασνογιάρσκ για την Ούνικς, έπαιξε λίγο ο Μάντζαρης

Με buzzer-beater του Ντέβιον Μπέρι, η Ενισέι νίκησε την Ούνικς Καζάν στο Κράσνογιαρσκ. Πέμπτη ήττα σε 11 αγώνες για την ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη (VIDEO).

Την πέμπτη ήττα της σε 11 αγώνες της VTB League γνώρισε η Ούνικς Καζάν, που λύγισε στο Κρασνογιάρσκ από την Ενισέι (95-93).

Ο Δημήτρης Πρίφτης στηρίχθηκε για ακόμα μία φορά στον Έρικ ΜακΚόλουμ (25 πόντοι, 5 ριμπάουντ, 9 ασίστ, 2 κλεψίματα σε 30 λεπτά), πήρε 17 πόντους αλλά από 17 σουτ από τον Τζαμάρ Σμιθ και χρησιμοποίησε για μόλις τέσσερα λεπτά τον Βαγγέλη Μάντζαρη, την ώρα που οι γηπεδούχοι είχαν για κορυφαίο τον Ντέβιον Μπέρι (πρώην του Πανιωνίου και του Κολοσσού) που σταμάτησε στους 21 πόντους και στήριγμά του τον Ντένις Ζαχάροφ (20π.).

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 31-22, 55-44, 77-67, 95-93

ΕΝΙΣΕΙ (Ανζούλοβιτς): Μπέρι 21 (1/1 δίποντο, 3/7 τρίποντα, 10/13 βολές, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ), Γκούντουμακ 6 (1), Κομισάροφ 3 (1), Βικτόροφ 5 (1), Ζούμπτσιτς 12 (4/5 δίποντα, 4/4 βολές, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ), Ζαχάροφ 20 (1/4 δίποντα, 3/7 τρίποντα, 9/10 βολές, 5 ριμπάουντ), Χογκ 9 (7 ριμπάουντ), Ποπόφ, Λούις 4, Ρέμπιτς 15 (4/5 δίποντα, 2/3 τρίποντα, 1/2 βολές), Μιτούσοφ

ΟΥΝΙΚΣ (Πρίφτης): Σεργκέεφ 12 (4/5 τρίποντα), Μόργκαν 12 (2/6 δίποντα, 8/8 βολές, 6 ριμπάουντ), ΜακΚόλουμ 25 (5/10 δίποντα, 2/6 τρίποντα, 9/10 βολές, 5 ριμπάουντ, 9 ασίστ), Τάιους 12 (6/9 δίποντα, 5 ριμπάουντ), Κλιμένκο 2, Ουζίνσκι, Σμιθ 17 (6/17 σουτ), Μάντζαρης, Πάλσον 3 (1), Κοστσέεφ 2, Κολέσνικοφ 8 (2)