NBA

Ο Γουίλιαμσον σημείωσε 17 σερί πόντους σε 3.5 λεπτά!

AP Photo/Steve Marcus AP PHOTO/STEVE MARCUS

Ο Ζάιον Γουίλιαμσον έλαμψε στο ντεμπούτο του στο ΝΒΑ κόντρα στους Σπερς, σημειώνοντας σε ένα σημείο του αγώνα με τους Σπερς 17 σερί πόντους σε 3.5 αγωνιστικά λεπτά!

Οι Ζάιον Γουίλιαμσον έκανε υπομονή 44 παιχνίδια για να κάνει το ντεμπούτο του στο ΝΒΑ, στον αγώνα των Πέλικανς με τους Σπερς ( νίκη των δεύτερων με 121-117). Όπως αποδείχθηκε, όλη αυτή η αναμονή άξιζε, μόνο και μόνο για να δει κάποιος το σόου του στην τέταρτη περίοδο!

Με τους Πέλικανς να κυνηγούν στο σκορ, ο Γουίλιαμσον ήταν αυτός που ξεκίνησε την αντεπίθεση της ομάδας του, σημειώνοντας 17 σερί πόντους με 4/4 τρίποντα σε 3.5 αγωνιστικά λεπτά (!) δημιουργώντας πανδαιμόνιο!

Στο διάστημα αυτό ο Γουίλιαμσον είχε μάλιστα 4/4 τρίποντα, με το κοινό να τρελαίνεται, μέχρι να τον δει να περνάει υποχρεωτικά στον πάγκο, αφού αυτές ήταν οι εντολές του ιατρικού επιτελείου της ομάδας.