Οι ομάδες της ΕΚΟ Basket League και της Α2 δεν αγωνίζονται σήμερα, ωστόσο η μπασκετική δράση δεν σταματάει στην Ελλάδα, με αγώνες σε όλες τις υπόλοιπες κατηγορίες.

Μία ακόμα μέρα γεμάτη μπάσκετ στα ελληνικά γήπεδα είναι η σημερινή (23/2) κι ας μην υπάρχουν αγώνες για την ΕΚΟ Basket League (λόγω των υποχρεώσεων της Εθνικής Ανδρών στα προκριματικά του Eurobasket 2021) και στην Α2 (διεξήχθη χθες, 22 Φεβρουαρίου, η 19η αγωνιστική).

ADVERTISING

Ακόμα κι έτσι, θα υπάρχουν αγώνες σε όλη την Ελλάδα, αφού υπάρχουν αγώνες για την Β' και την Γ' Εθνική Ανδρών, καθώς και για την Α1 και την Α2 Γυναικών.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας:

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΠΑΟΚ 13.00 ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα

ADVERTISING

Χανίων 12.00 ΟΑ Χανίων-Εσπερίδες Καλλιθέας

Σπόρτιγκ 13.00 Σπόρτιγκ-Νίκη Λευκάδας

Π. Γιαννακόπουλος 14.30 Παναθηναϊκός-Κρόνος Αγ. Δημητρίου

Αγ. Δημητρίου (Π) 16.45 Δάφνη Αγ. Δημητρίου-ΚΑΟ Μελισσίων

Β' ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ

1ος Όμιλος

Στ. Βενέτης (κθ) 18.00 Αιγάλεω-Πανελευσινιακός

Εσπέρου 17.00 Έσπερος-Πεντέλη

Στ. Καλαϊτζής 17.00 Πανερυθραϊκός-Πρωτέας Βούλας

1ο Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-Μαρούσι

Π. Σαλπέας 18.00 Εθνικός-ΚΑΟ Μελισσίων

Ζ. Αλεξάνδρου 17.00 Ιωνικός ΝΦ-ΝΕ Μεγαρίδος

Βαρδινογιάννειο 17.00 ΟΦΗ-Λοκρός Αταλάντης

2ος Όμιλος

Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-Έσπερος Λαμίας

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-Γέφυρα

Πεύκων 17.00 Μαχητές-Δόξα Λευκάδας

Αρναίας 17.00 Στρατώνι-Πρωτέας Γρεβενών

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 ΠΑΣ Γιάννινα-ΧΑΝΘ

Αγ. Παύλου 15.30 Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου-Αίας Ευόσμου

Φαρσάλων 17.00 Φάρσαλα-Πολύγυρος

Κομοτηνής 17.00 Κομοτηνή-Καβάλα

Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ

1ος Όμιλος

ΔΣΓΣ Παπασιδέρης 17.00 ΓΣ Κορωπίου-ΚΑΟ Κορίνθου

Γ&Ε Μπουρνάκη 17.00 ΑΟ Ερμιόνης-ΑΕΝ Κηφισιάς

ΚΓ Ληξουρίου 14.00 Νέο Ληξούριο-Ηλυσιακός

ΑΚΔ Τρίπολης 17.00 ΣΔΥ Τρίπολης-ΑΟ Αχαγιά 82

Σ. Μπεφόν 17.00 ΑΟ Π. Φαλήρου-Παναχαϊκή

Γλαύκος 17.00 ΑΟ Γλαύκος-Άρης Νίκαιας

ΚΓ Ακράτας 17.00 ΑΟ Ακράτα-ΑΟΚ Χαλάνδρι

2ος Όμιλος

ΔΑΚ Νάξου 15.00 ΑΠΑΣ Τα Φανάρια-Άρης Θήβας

Ιλίου Β’ Γ. Κακούρης 17.00 Ένωση Ιλίου-ΑΣ Πέρα

ΚΓ Σχηματαρίου 17.00 Ερμής Σχηματαρίου-ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ

ΚΓ Ραφήνας 15.00 Αργοναύτης Τριγλίας-Βούρειος ΑΟΛ Χίου

ΚΓ Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΑΚ Χαλκίδας

Κροίσος Πέρσης 17.00 ΑΟΝΣ Μίλων-ΑΟΚ Χανιά

3ος Όμιλος

ΕΑΚ Βόλου 17.00 Ολυμπιακός Βόλου-ΓΑΣ Μελίκης

ΕΑΚ Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Νέο Κλ. Ιωαννίνων 14.00 ΣΚ Ιωάννινα-Νίκη Βόλου

ΕΑΚ Κέρκυρας 17.00 Φαίακας Κέρκυρας-Αριστοτέλης Φλώρινας

ΚΓ Κατσιμήδου 17.00 Αίολος Τρικάλων-Αετοί Βέροιας

ΑΚ Αριδαίας 17.00 ΦΟ Αριδαίας-Ίκαροι Τρικάλων

4ος Όμιλος

Χρ. Χριστοδούλου 18.00 Ασπίς Ξάνθη-Ίκαροι Σερρών

ΔΑΚ Καλαμαριάς 18.00 Απόλλων Καλαμαριάς-Μέγας Αλέξανδρος

ΔΑΚ Σερρών 18.00 Πανσερραϊκός-Λεύκιππος Ξάνθης

ΕΑΚ Αμπελοκήπων 19.30 Ελπίς Αμπελοκήπων-Μαντουλίδης

ΚΓ Περαίας 18.00 Ζέφυρος 02-Μακεδονικός

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1ος Όμιλος

Άργους 13.00 ΑΟ Άργους "Οι Δαναοί"-Αιγέας Χίου

Δ. Καλτσάς 13.30 Αθηναϊκός-Πανιώνιος

Κοντόπευκου 19.30 Αγ. Παρασκευή-Ηλιούπολη

3ο Ζωφριάς 13.00 Εύνικος-Πρωτέας Βούλας

Π. Σαλπέας 15.00 Φοίνικας Πειραιά-ΕΦΑΟ Ζωγράφου

2ος Όμιλος

Πανοράματος 14.45 Πανόραμα-ΜΕΝΤ

Αλεξάνδρειο 13.00 Άρης-Πυλαία

Ιβανώφειο 13.00 Ηρακλής-Πιερικός Αρχέλαος

Χρ. Χριστοδούλου 13.00 Ασπίς 2001 Ξάνθης-Αναγέννης Ν.Ρ.

Επταπυργίου 13.30 Παναθλητικός-Πανσερραϊκός

Νεάπολης 12.00 Ολύμπια ΓΣ Λάρισας-Απόλλων Καλαμαριάς