ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Φίλιππος Βέροιας - Άρης Νικαία 24-24: Χαμένοι και οι δύο

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ / ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ - ΟΣΦΠ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΟΝΤΣΙΔΗΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο Φίλιππος Βέροιας και ο Άρης Νικαίας έμειναν στο 24-24 για την 8η αγωνιστική της Handball Premier σε ένα κακό αποτέλεσμα και για τις δύο ομάδες.

Δίχως νικητή ολοκληρώθηκε το πρώτο ματς της 8ης αγωνιστικής της Handball Premier ανάμεσα στον Φίλιππο Βέροιας και τον Άρη Νικαίας με το 24-24 να σφραγίζει τις προσπάθειες των δύο ομάδων σε ένα αποτέλεσμα το οποίο είναι κακό για δύο ομάδες που παραμένουν στις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Οι γηπεδούχοι είχαν το προβάδισμα στη μεγαλύτερη ώρα του παιχνιδιού, όμως σε κανένα σημείο δεν κατάφεραν να ξεφύγουν.

Αυτό επέτρεψε στον Άρη Νικαίας να μείνει ζωντανός στην αναμέτρηση και να φύγει τουλάχιστον με τον ένα βαθμό. Ο Φίλιππος προηγήθηκε συντηρούσε μια διαφορά δύο τερμάτων στο πρώτο ημίχρονο μέχρι το 25 όταν οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσα για να κλείσει το πρώτο μέρος με το σκορ στο 13-12 υπερ των παικτών του Σαράφη.

Στο δεύτερο μέρος οι δύο ομάδες πήγαιναν γκολ - γκολ με τον Φίλιππο να προηγείται με 23-21 πέντε λεπτά πριν το τέλος. Τελικά, ο Άρης αντέδρασε και με τέρμα του Λαδάκη κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 24-24

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 5-3, 8-6, 9-7, 10-10, 13-12 (ημχ.) 15-14, 17-16, 19-17, 20-20, 22-21, 24-24

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Κύρος Σαράφης): Πατραμάνης 3, Παντελίδης, Νικολαΐδης 1, Βαρδάκας, Τζίνεβης 3, Καραγκιοζόπουλος 9, Μηλόπουλος 1, Κουκουτσίδης, Καλλιαρίδης, Πιστόλας 1, Φιλόσογλου 3, Παπαδόπουλος, Στανκίδης, Παπαγιάννης 3, Δάσκαλος, Τζωρτζίνης.

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Τάκης Μελετάκος): Λαδάκης 7, Ταουσάνης 4, Αθανασίου 1, Βλάχος 1, Μελετάκος 3, Γρηγοριάδης, Μουλιάτος, Μαλαδρένιας, Ασβεστάς 2, Παπαδόπουλος, Ταβλαρίδης 1, Κρεμμύδας 2, Μιμίκος 2, Χουρσουντιάν, Σαμιός, Χαραλάμπους 1.

Διαιτητές: Πατιός-Τσιάνας, Δίλεπτα: 6-6, Πέναλτι: 5/5-2/2