ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Handball Premier: Ο Διομήδης πέταξε εκτός τετράδας τον Αερωπό

ΧΑΝΤΜΠΟΛ - Διομήδης Άργους- Αερωπός Έδεσσας 25-24. (Eurokinissi Sports-ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ) EUROKINISSI SPORTS

Στο ματς της αγωνιστικής στην Handball Premier o Διομήδης επικράτησε με 25-24 επί του Αερωπού χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι σε νεκρό χρόνο του Αργυρού.

Αλλαγή στην τετράδα είχαμε στην τελευταία αγωνιστική της Handball Premier. Ο Διομήδης επικράτησε με 25-24 επί του Αερωπού χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι σε νεκρό χρόνο του Αργυρού και έδωσε την τέταρτη θέση της κανονικής περιόδου στον Δούκα ο οποίος επιβλήθηκε εύκολα επί του Φοίβου Συκεών.

Το ματς στο Άργος ήταν ντέρμπι και επί της ουσίας κρίθηκε στο τελευταίο του λεπτό όπου μπήκαν τρία γκολ!

Οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν στο προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα με τον Αερωπό να παίρνει προβάδισμα τριών τερμάτων (18-21) λίγο πριν μπούμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα, όμως ο Διομήδης έφερε το ματς στα και στο 59' κατάφερε να προηγηθεί με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αργυρού. Ο Αερωπός απάντησε 21'' πριν το τέλος, αλλά και πάλι ο Αργυρού με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι σε νεκρό χρόνο έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

Στα άλλα δύο ματς της ημέρας ο Ολυμπιακός και ο ΠΑΟΚ επικράτησαν εύκολα επί του Άρη Νικαίας και της ΧΑΝΘ αντίστοιχα.