ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Ντινάμο Βίκτορ - Διομήδης Άργους 32-28: Νέα ήττα και αποκλεισμός για τους "λύκους"

Ο Διομήδης Άργους ηττήθηκε και στο δεύτερο ματς από την Ντινάμο Βίκτορ με 32-28 και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Challenge Cup στο χάντμπολ των ανδρών.

Το έργο του Διομήδη Άργους ήταν εξορισμού δύσκολο και η ήττα στο πρώτο ματς με 38-19 το έκανε ακόμα πιο δύσκολο. Οι "λύκοι" ηττήθηκαν και στο δεύτερο ματς με 32-28 από την Ντινάμο Βίκτορ στη Ρωσία και αποκλείστηκαν από τη συνέχεια του Challenge Cup στο χάντμπολ των ανδρών.

Οι Ρώσοι άρχισαν να ξεφεύγουν στο σκορ μετά το πρώτο δεκάλεπτο και ουσιαστικά να τελειώνουν και τυπικά την υπόθεση πρόκριση.

Με όπλο τους τον πλουραλισμό στην επίθεση οι παίκτες της Ντινάμο Βίκτορ κατάφεραν να φτάσουν τη διαφορά μέχρι τα εννιά γκολ στο πρώτο ημίχρονο και στη συνέχεια να κάνουν διαχείριση του παιχνιδιού. Από την άλλη οι παίκτες του Δημήτρουλα πάλεψαν, αλλά υπήρχε μεγάλη διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στις δύο ομάδες και το μόνο που κατάφεραν ήταν να μαζέψουν τη διαφορά στο τέλος του αγώνα. Πρώτο σκόρερ για τον Διομήδη ήταν ο Χαντέλης με επτά τέρματα και ακολούθησε με πέντε ο Τσιγαρίδας. Από την άλλη οκτώ γκολ σημείωσε ο Ντάσκο και τον ακολούθησε ο Ζόκολοφ με πέντε.

Πλέον, ο Διομήδης Άργους στρέφει το ενδιαφέρον του στις εγχώριες διοργανώσεις.

ΝΤΙΝΑΜΟ ΒΙΚΤΟΡ -ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 32-28 (20-11 ημχ.)

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 6-4, 11-5, 15-8, 18-9, 20-11, 22-13, 24-14, 27-17, 27-19, 30-23, 32-28

ΝΤΙΝΑΜΟ ΒΙΚΤΟΡ (Σεργκέι Κλενόφ): Ζαμπολότσκι, Μαζούροφ 1, Ντάσκο 8, Νεκράσοφ 1, Ιλτίνσκι 3, Βελίκι, Μιρζόεφ, Ζόκολοφ 5, Χαριτόνοφ, Κασάτκιν 4, Τσόκολ, Οτρέζοφ 4, Πασένοφ, Γκρότσκι 4, Βόλκοφ 2, Πσενίτσνι.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Χρήστος Δημήτρουλας): Αργυρού 2, Αρσενασβίλι 4, Μπότσαρης, Χαντέλης 7, Χειβιδόπουλος 1, Χερουβείμ, Δάσκαλος 2, Κρεμαστιώτης 3, Παπαντωνόπουλος, Ρουσσόπουλος 2, Τότος, Τσάτσας 1, Τσιγαρίδας 5, Ζλατάνος 1.

Διαιτητές: Ιβάνοβιτς-Βούισιτς (Μαυροβούνιο), Δίλεπτα: 3-6, Πέναλτι: 2/3-3/4