ΠΟΛΟ

Α' Εθνική πόλο γυναικών: Επιστροφή στις νίκες η Βουλιαγμένη

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ / ΓΛΥΦΑΔΑ - ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: EUROKINISSI)
Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ / ΓΛΥΦΑΔΑ - ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Μετά την ήττα της από τη Γλυφάδα η Βουλιαγμένη επικράτησε με 12-6 επί του Εθνικού και επέστρεψε στις νίκες. Τρίτο τρίποντο για τον ΑΝΟΓ.

Ο ΝΟ Βουλιαγμένης δεν συνάντησε πρόβλημα απέναντι στον Εθνικό Πειραιά και επικράτησε άνετα με 12-6 στο Λαιμό, για την 4η αγωνιστική του Α' ομίλου στην Α1 Γυναικών.

Η ομάδα της Αλεξίας Καμμένου πήρε από το ξεκίνημα του αγώνα και στο ημίχρονο προηγήθηκε με 7-3. Η ίδια εικόνα παρέμεινε μέχρι τη λήξη του αγώνα και ο ΝΟΒ πήρε τη νίκη με 12-6.

Ο ΑΝΟ Γλυφάδας έφυγε με το «διπλό» από την Κρήτη, επικρατώντας του ΝΟ Ρεθύμνου με 10-5, στην 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών. Το πρώτο οκτάλεπτο ήταν ισοδύναμο για τις δύο ομάδες, με τα κορίτσια του Ορέστη Σαλάχα να παίρνουν το προβάδισμα στο ημίχρονο με 5-4. Στο δεύτερο μισό του αγώνα, ο ΑΝΟ Γλυφαδας ανέβασε στροφές, φτάνοντας στη νίκη με 10-5. Πρώτη σκόρερ του αγώνα αναδείχθηκε η Γρηγορόπουλου με 3 τέρματα.