ΠΟΛΟ

Μεγάλη πρόκριση για τη Βουλιαγμένη

ΚΥΠΕΛΛΟ / FINAL-4 / ΕΘΝΙΚΟΣ - ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (ΘΑΝΑΣΗΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ / Eurokinissi Sports) EUROKINISSI SPORTS

Η Βουλιαγμένη επιβλήθηκε με 9-3 επί της Κορόνα Σπορτούλ και προκρίθηκε στον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League στο πόλο ανδρών.

Μία μεγάλη πρόκριση πήρε η Βουλιαγμένη στον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League στο πόλο ανδρών. Ο ΝΟΒ επιβλήθηκε με 9-3 επί της Κορόνα Σπορτούλ και εξασφάλισε την παρουσία της στον επόμενο γύρο του θεσμού.

Οι Ρουμάνοι άντεξαν για ένα ημίχρονο. Η Βουλιαγμένη ήταν μπροστά στο σκορ, αλλά οι παίκτες της Κορόνα Σπορτούλ δεν την άφηναν να ξεφύγει.

Κάπως έτσι το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 3-2. Από εκεί και πέρα η άμυνα του ΝΟΒ βελτιώθηκε, οι παίκτες του Κόλιανιν βρήκαν λύσεις στο σκοράρισμα και έτσι στα επόμενα δύο οκτάλεπτα έτρεξαν επί μέρους 6-1 και έφτασαν στη νίκη με 9-3.

Πρώτος σκόρερ για τη Βουλιαγμένη ήταν ο Χρήστος Αφρουδάκης με τρία γκολ και ακολούθησαν με δύο οι Γκιουβέτσης και Τίγκας.

ΝΟ Βουλιαγμένης - Κορόνα Σπορτούλ 9-3

Τα οκτάλεπτα: 1-1, 2-1, 3-1, 3-0

Βουλιαγμένη (Κόλιανιν): Γκιουβέτσης 2, Γούβης 1, Αφρουδάκης 3, Τίγκας 2, Σολανάκης 1

Κορόνα Σπορτούλ: Γκεοργκέσκου 1, Ιανκ 1, Ίβοβιτς 1