ΣΤΙΒΟΣ

Δεύτερος στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα στίβου ΑμεΑ ο Μαλακόπουλος

Ο Στέλιος Μαλακόπουλος τερμάτισε στη δεύτερη θέση των 200μ. της κατηγορίας Τ62 στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα στίβου ΑμεΑ που διεξάγεται στο Βερολίνο. (VIDEO)

Ακόμα ένα μετάλλιο κατέκτησαν οι Έλληνες αθλητές στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα στίβου ΑμεΑ που διεξάγεται στο Βερολίνο. Αυτή τη φορά ήταν η σειρά του Στέλιου Μαλακόπουλου να ανέβει στο βάθρο των νικητών.

Ο 22χρονος Έλληνας αθλητής τερμάτισε στη δεύτερη θέση στον τελικό των 200μ. της κατηγορίας T62 σε χρόνο 24.43.

Η συγκεκριμένη επίδοση αποτελεί παράλληλα νέο πανελλήνιο ρεκόρ. Για την ακρίβεια ο Στέλιος Μαλακόπουλος βελτίωσε τη δική του καλύτερη επίδοση η οποία ήταν 26.41. Στην ίδια κούρσα συμμετείχε και ο Γιάννης Σεβδικαλής ο οποίος τερμάτισε στην πέμπτη θέση με 26.29.

Νικητής ήταν ο Γερμανός Γιόχαν Φλορς ο οποίος τερμάτισε σε 21.37.