ΑΡΜΑΝΙ ΜΙΛΑΝΟ

Τριαντάρα η Αρμάνι Μιλάνο στην 7η αγωνιστική της Serie A

Ο Κάιλ Χάινς σε προσπάθεια για διείσδυση
OLIMPIA MILANO BC / TWITTER

Με σπουδαία άμυνα και με πλουραλισμό στην επίθεση, η Αρμάνι Μιλάνο διέλυσε τη Μπρέσια, ομάδα του EuroCup, με 87-56 για την έβδομη αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος.

Σαρωτική ήταν η Αρμάνι Μιλάνο στο ματς με τη Μπρέσια, την οποία διέλυσε με 87-56 για την 7η αγωνιστική της Serie A. Η ομάδα του Έτορε Μεσίνα έπαιξε καταπληκτική άμυνα, από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο (23-9) έχτισε διψήφια διαφορά και δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα μέχρι το φινάλε.

Σαβόν Σίλντς (16 πόντοι σε 24 λεπτά), Ζακ ΛεΝτέι (15 πόντοι σε 19 λεπτά, μαζί με επτά ριμπάουντ), Μάικλ Ρολ (14 πόντοι από 4/6 τρίποντα) και Τζεφ Μπρουκς (7 πόντοι, 9 ριμπάουντ) ήταν οι κορυφαίοι των νικητών, που είδαν τον Σέρχιο Ροντρίγκεθ να είναι ξανά πολύ άστοχος (6 πόντοι από 2/8 σουτ σε 22 λεπτά) αλλά να έχει επτά ασίστ.

Πολύ κακό βράδυ για τη Μπρέσια του βετεράνου Ντέιβιντ Μος (6 πόντοι σε 28 λεπτά), με τον Αμερικανό Τι Τζέι Κλάιν (15 πόντοι σε 20 λεπτά) και τον Κρίστιαν Μπερνς (12 πόντοι, 5 ριμπάουντ) να είναι οι μοναδικοί που πάλεψαν στα ίσα με τους αντιπάλους τους.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-9, 44-24, 72-37, 87-56

ΑΡΜΑΝΙ ΜΙΛΑΝΟ (Μεσίνα): ΛεΝτέι 15 (5/7 δίποντα, 1/2 τρίποντα, 2/2 βολές, 7 ριμπάουντ), Μορέρι 8 (2), Μίτσοβ 8, Ρολ 14 (4/6 τρίποντα), Ροντρίγκεθ 6 (2/8 σουτ), Μπιλίγκα 5 (1), Τσιντσαρίνι, Σιλντς 16 (2/3 δίποντα, 2/6 τρίποντα, 6/6 βολές), Μπρουκς 7 (1 τρίποντο, 9 ριμπάουντ), Χάινς 8 (4/5 δίποντα), Ντατόμε