CHAMPIONS LEAGUE

Γιουβέντους - Άγιαξ: Προβάδισμα με Ντε Λιχτ στο Τορίνο! (VIDEO)

Ajax's Matthijs de Ligt, right, scores his side's second goal during the Champions League, quarterfinal, second leg soccer match between Juventus and Ajax, at the Allianz stadium in Turin, Italy, Tuesday, April 16, 2019. (AP Photo/Luca Bruno) AP

Ο Ματάις ντε Λιχτ έδωσε το προβάδισμα (1-2) πρόκρισης στον Άγιαξ στο 67ο λεπτό της εκτός έδρας ρεβάνς με τη Γιουβέντους για τα προημιτελικά του Champions League. (VIDEO)

Η Γιουβέντουςυποδέχεται τον Άγιαξ - live από το Sport24.gr η εξέλιξη- στη ρεβάνς του 1-1 του Άμστερνταμ για τα προημιτελικά του Champions League και οι μπιανκονέρι άνοιξαν το σκορ 28 λεπτά μετά από την έναρξη του ματς με κεφαλιά του Κριστιάνο Ρονάλντο.

Ο Αίαντας έφθασε αρχικά στην ισοφάριση με τον Ντόνι φαν ντε Μπέεκ στο 36ο λεπτό και στη συνέχεια στην ανατροπή με τον Ματάις Ντε Λιχτ. O 19χρονος κεντρικός αμυντικός κι αρχηγός της ομάδας του Άμστερνταμ κέρδισε δυο αμυντικούς στον αέρα, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Βόιτσεχ Στσέσνι και έδωσε το προβάδισμα πρόκρισης στην ομάδα του.