CHAMPIONS LEAGUE

Μπάγερν - Τσέλσι: Δύο γκολ σε οκτώ λεπτά για τους Βαυαρούς

Bayern's Robert Lewandowski celebrates after scoring his team's fourth goal during the Champions League round of 16 second leg soccer match between Bayern Munich and Chelsea at Allianz Arena in Munich, Germany, Saturday, Aug. 8, 2020. (AP Photo/Matthias Schrader) AP

Η Μπάγερν με τον Κορεντέν Τολισό στο 76ο λεπτό και τον Ρόμπερτ Λεβαντόβσκι στο 84ο διεύρυνε σε 4-1 το προβάδισμα στην εντός έδρας ρεβάνς με την Τσέλσι.

Τι κι αν ουσιαστικά είχε εξασφαλίσει την παρουσία της στα προημιτελικά από το πρώτο ματς στο Λονδίνο, όταν και νίκησε 3-0 την Τσέλσι. Η Μπάγερν έκανε πάρτι απέναντι στους Λονδρέζους και στο Μόναχο στη ρεβάνς της φάσης των 16 του Champions League.

O Κορεντέν Τολισό στο 76ο λεπτό έκανε το 3-1 για τους Βαυαρούς, ενώ ο Ρομπέρτ Λεβαντόβσκι με το δεύτερό του γκολ στην αναμέτρηση έκανε το 4-1 για την πρωταθλήτρια Γερμανίας. Δείτε τα δύο γκολ: