ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Μπάνβιτ - Λούντβιχσμπουργκ: 8-30 το επιμέρους σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο, 30-9 στο δεύτερο

Η Μπάνβιτ και η Λούντβιχμπουργκ βρέθηκαν αντιμέτωπες στην πρεμιέρα του Basketball Champions League και στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα εμφανίστηκαν διπρόσωπες. Με επιμέρους σκορ 8-30 άρχισαν οι φιλοξενούμενοι, με 30-9 απάντησαν οι γηπεδούχοι.

Με δύο πρόσωπα παρουσιάστηκαν η Μπάνβιτ και η Λούντβιχσμπουργκ στο πρώτο ημίχρονο της μεταξύ τους αναμέτρησης για την 1η αγωνιστική του Basketball Champions League .

Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν πιο γρήγορα ρυθμό και κάνοντας σερί 0-9 από το 4' (5-10) ως το 7' ξέφυγαν με 14 πόντους (5-19). Η γερμανική ομάδα συνεχίζοντας με το ίδιο μοτίβο έκλεισε την πρώτη περίοδο στο +22 (8-30), αλλά η Μπάνβιτ βρήκε τελικά τα... πατήματα της. Η Μπάνβιτ παρότι βρέθηκε στο -24 (10-34, 12') έτρεξε σερί 16-0 μειώνοντας σε 26-34 στο 16' και κατάφερε να προηγηθεί (38-37) πριν ο Τόμας Ουίλντερ διαμορφώσει το 38-39 που ήταν το σκορ του α' ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι απάντησαν στους φιλοξενούμενους τους κάνοντας επιμέρους σκορ 30-9 στην δεύτερη περίοδο και μειώνοντας σε απόσταση "αναπνοής" στου δρόμου τα μισά, καθώς στην συμπλήρωση των 10' η Λούντβιχσμπουργκ ήταν μπροστά με 8-30.