CHAMPIONS LEAGUE

Σάλκε - Μάντσεστερ Σίτι: Προβάδισμα με Αγκούερο στη Γερμανία (VIDEO)

Manchester City forward Sergio Aguero, center, celebrates after scoring his side's opening goal during the first leg, round of sixteen, Champions League soccer match between Schalke 04 and Manchester City at Veltins Arena in Gelsenkirchen, Germany, Wednesday Feb. 20, 2019. (AP Photo/Martin Meissner) AP

Η Μάντσεστερ Σίτι άνοιξε το σκορ (0-1) στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Σάλκε χάρη σε γκολ του Σέρχιο Αγκουέρο στο 18ο λεπτό. Ο Κάρλος ντελ Θέρο προσέφυγε στο VAR πριν μετρήσει το γκολ. (VIDEO)

Η Μάντσεστερ Σίτι φιλοξενείται από τη Σάλκε - live από το Sport24.gr η εξέλιξη - στη "VELTINS-Arena" του Γκελζενκίρχεν για την πρώτη μεταξύ των δύο ομάδων αναμέτρηση στο πλαίσιο των 16 του Champions League και οι "πολίτες" άνοιξαν το σκορ μόλις 18 λεπτά μετά την έναρξή της.

Το έκαναν με τον Σέρχιο Αγκουέρο σε φάση, κατά την οποία οι γηπεδούχοι έχασαν τη μονομαχία στο χώρο του κέντρου, γύρισαν την μπάλα προς τα πίσω, ο Νταβίντ Σίλβα έκλεψε κι έδωσε στον 30χρονο Αργεντινό για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Ο Ισπανός διαιτητής του ματς, Κάρλος ντελ Θέρο, συμβουλεύτηκε το VAR για τυχόν φάουλ του Λαπόρτ στην εκκίνηση της φάσης, ωστόσο αποφάνθηκε ότι δεν υπήρχε κάτι κι έδειξε τη σέντρα. Δείτε τη φάση: