CHAMPIONS LEAGUE

Σίτι - Ρεάλ: Με κεφαλιά του Μπενζεμά το 1-1

Real Madrid's Karim Benzema celebrates after scoring his side's first goal during the Champions League, round of 16, second leg soccer match between Manchester City and Real Madrid at the Etihad Stadium stadium in Manchester, England, Friday, Aug. 7, 2020. (Peter Powell/Pool Photo via AP) AP

Η Ρεάλ Μαδρίτης ισοφάρισε σε 1-1 τη Σίτι στη ρεβάνς του Μάντσεστερ με την κεφαλιά του Καρίμ Μπενζεμά μετά από υπέροχη σέντρα του Ροντρίγκο.

Η Μάντσεστερ Σίτι υποδέχθηκε τη Ρεάλ στη ρεβάνς της νίκης της με σκορ 2-1 στη Μαδρίτη για τους 16 του Champions League και οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις εννιά λεπτά μετά από την έναρξη του ματς με τον Ραχίμ Στέρλινγκ σε μια φάση που ξεκίνησε από το λάθος του Ραφαέλ Βαράν.

Οι μερένγκες έφθασαν στην ισοφάριση στο 28ο λεπτό. Ο Ροντρίγκο έφυγε από δεξιά με ποδιά, έβγαλε μια υπέροχη σέντρα και ο Καρίμ Μπενζεμά με κεφαλιά από το κέντρο της άμυνας της Σίτι νίκησε τον Έντερσον για το 1-1. Δείτε τη φάση: