ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

O Διαμαντάκος "λύτρωσε" τη Ζανκτ Πάουλι κόντρα στη Σάντχαουζεν

Ο Δημήτρης Διαμαντάκος χάρισε την ισοπαλία (2-2) στη Ζανκτ Πάουλι στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Σάντχαουζεν, ισοφαρίζοντας στο 78ο λεπτό.

H Ζανκτ Πάουλι πήρε μία σημαντική ισοπαλία (2-2) κόντρα στη Σάντχαουζεν στη μάχη που δίνει για παραμονή στη Zweiteliga, έχοντας για μεγάλο πρωταγωνιστή τον Δημήτρη Διαμαντάκο. Ο Έλληνας διεθνής επιθετικός σκόραρε για δεύτερο σερί παιχνίδι, ισοφαρίζοντας σε 2-2 στο 78ο λεπτό, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Ο 27χρονος φορ έφτασε τα εννιά γκολ σε 15 αγώνες τη φετινή σεζόν, ενώ συνολικά με τη Ζανκτ Πάουλι έχει 17 τέρματα σε 44 παιχνίδια σε πρωτάθλημα και DFB Pokal. H Ζανκτ Πάουλι, μετά το σημερινό αποτέλεσμα, βρίσκεται στο +6 από την Καρλσρούη που βρίσκεται κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού, αλλά και στο +1 από την σημερινή αντίπαλό της.

Photo Credits: FC St. Pauli Τwitter