ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Παπασταθόπουλος: Αποβλήθηκε με δύο κίτρινες σε τρία λεπτά κόντρα στη Ρεάλ!

Arsenal defender Sokratis, left, battles for the ball against Real Madrid midfielder Toni Kroos (8) during the first half of an International Champions Cup soccer match, Tuesday, July 23, 2019, in Landover, Md. (AP Photo/Nick Wass) AP PHOTO/NICK WASS

O Σωκράτης Παπασταθόπουλος αντίκρισε δύο κίτρινες κάρτα σε τρία λεπτά στο φιλικό της Άρσεναλ με τη Ρεάλ Μαδρίτης και πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια φανερά εκνευρισμένος από την απόφαση του διαιτητή.

H Άρσεναλ προηγήθηκε 2-0 της Ρεάλ Μαδρίτης σε φιλικό αγώνα στο πλαίσιο του International Champions Cup που διεξάγεται στα γήπεδα των ΗΠΑ, αλλά τελικά οι "μερένγκες" ισοφάρισαν σε 2-2 και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη, επικρατώντας 3-2 στη διαδικασία των πέναλτι.

Το παιχνίδι δεν εξελίχθηκε ιδανικά για τον Σωκράτη Παπασταθόπουλο, καθώς στο 40ό λεπτό αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα για μαρκάρισμα πάνω στον Λούκα Μόντρις και πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια. Ο διεθνής στόπερ είχε δεχθεί τρία λεπτά νωρίτερα την πρώτη κίτρινη κάρτα και η απόφαση του διαιτητή δεν του άρεσε καθόλου, με αποτέλεσμα να αποχωρήσει εκνευρισμένος, κλωτσώντας, μάλιστα, και την μπάλα στον αέρα!

Photo Credits: AP Photo/Nick Wass