PREMIER LEAGUE

Γιουνάιτεντ - Σίτι: Γκάφα του Έντερσον, γκολ από τα 35 μέτρα ο Μακτόμινεϊ

Στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Έντερσον δεν απομάκρυνε σωστά την μπάλα, με τον Σκοτ Μακτόμινεϊ να εκμεταλλεύεται το λάθος του τερματοφύλακα της Σίτι και να σκοράρει από τα 35 μέτρα για τη Γιουνάιτεντ. (VIDEO)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πήρε σπουδαία νίκη με 2-0 επί της συμπολίτισσας Σίτι και έκανε σημαντικό βήμα για την είσοδο στην πρώτη πεντάδα του πρωταθλήματος. Ωστόσο, για να έρθει αυτό το αποτέλεσμα χρειάστηκε και η... συμβολή του Έντερσον, ο οποίος έκανε ένα τραγικό λάθος στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Βραζιλιάνος τερματοφύλακας θέλησε να βγάλει γρήγορα την ομάδα του στην αντεπίθεση, αλλά δεν υπολόγισε σωστά την πορεία της μπάλας, η οποία κατέληξε στον Σκοτ Μακτόμινεϊ που σκόραρε με εξαιρετικό σουτ από τα 35 μέτρα, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.