ΑΓΓΛΙΑ

Τσέλσι - Λίβερπουλ: Το ακυρωθέν τέρμα των μπλε και το 0-2 των κόκκινων

Στο 27ο λεπτό ακυρώθηκε σωστά γκολ της Τσέλσι μετά από χρήση του VAR και στο 30' ο Φιρμίνο με κεφαλιά έκανε το 2-0 για τη Λίβερπουλ. (VIDEOS)

Μέσα σε τέσσερα λεπτά είχαμε μεγάλη εναλλαγή συναισθημάτων στο ντέρμπι της Τσέλσι με την Λίβερπουλ. Οι μπλε έφεραν το ματς στα ίσα στο 27', αλλά το γκολ δεν μέτρησε και στο 30' δέχτηκαν το 2-0.

Ας πάρουμε όμως τα πράγματα από την αρχή.

Στο 27' μετά από φάση διαρκείας ο Αθπιλικουέτα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Ο VAR εξέτασε τη φάση από την αρχή και είδε ότι στο ξεκίνημα της ο Μάουντ ήταν σε θέση οφσάιντ οπότε ακύρωσε σωστά το τέρμα.

Πριν προλάβουν οι μπλε να καταλάβουν τι συνέβη δέχτηκαν το δεύτερο τέρμα. Ο Ρόμπερτσον με εκτέλεση φάουλ βρήκε τον αμαρκάριστο Φιρμίνο και εκείνος με κεφαλιά έκανε το 0-2 στο 30'.