EUROPA LEAGUE

Άρης - Μόλντε: Ο Μπολί πάγωσε το "Βικελίδης"

EUROPA LEAGUE / ΑΡΗΣ - ΜΟΛΝΤΕ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΜΟΤΙΟΝ ΤΕΑΜ)
EUROPA LEAGUE / ΑΡΗΣ - ΜΟΛΝΤΕ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΜΟΤΙΟΝ ΤΕΑΜ) EUROKINISSI

Ο Άρης πέτυχε τρία γκολ και έστειλε το ματς με την Μόλντε στην παράταση, όμως στο 105' ο Μπολί σίγησε το κοινό των "κιτρίνων" μειώνοντας σε 3-1 με ψηλοκρεμαστή λόμπα (VIDEO).

Η αποστολή του είχε εξαρχής πολύ μεγάλο βαθμό δυσκολίας όμως αυτό δεν σταμάτησε τον Άρη στη ρεβάνς του 0-3 κόντρα στην Μόλντε, με τους παίκτες του Σάββα Παντελίδη να κάνουν κατάθεση ψυχής στο χορτάρι του "Βικελίδης" και να ισοφαρίζουν το σκορ του πρώτου αγώνα με τα τέρματα των Ματίγια, Δεληζήση και Ντιγκινή!

Το 3-0 στο 90λεπτο οδήγησε το ματς στην ημίωρη παράταση και εκεί οι δύο ομάδες άρχισαν από την ίδια αφετηρία, όμως στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης (105+1') οι Νορβηγοί πάγωσαν το καυτό "Βικελίδης".

Τότε που κατάφεραν να φτάσουν στα κίτρινα καρέ με δύο μόνο πάσες, με τον Μπολί να σπάει το τεχνητό οφσάιντ (καλυπτόταν από τον Δεληζήση) και να βγαίνει απέναντι στον Κουέστα, τον οποίο και κρέμασε με λόμπα για να γράψει το 3-1 και να φέρει την ομάδα του αγκαλιά με την πρόκριση.