EUROPA LEAGUE

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έχασε το άχαστο και ισοφαρίστηκε στην επόμενη φάση!

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έχασε απίστευτη ευκαιρία με τον Τσονγκ ν' αστοχεί σε κενή εστία και στην επόμενη φάση δέχθηκε γκολ από τον Σόμκο και την ισοφάριση (1-1) από την Αστάνα! (VIDEO)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ προηγήθηκε με γκολ του Τζέσι Λίνγκαρντ δέκα λεπτά μετά από την έναρξη της αναμέτρησης για την 5η αγωνιστική των ομίλων του Europa League στην Αστάνα, αλλά η ομάδα από το Καζακστάν βρήκε το δρόμο για το 1-1 στο 65ο λεπτό.

Πριν φθάσει στην ισοφάριση ο Νμίτρι Σόμκο στο 55ο λεπτό εξελίχθηκε μια απίστευτη φάση. Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 0-2 όταν ο Σο πέρασε στον Τσονγκ, αλλά αυτός αστόχησε. Αν και ολομόναχος και με εξουδετερωμένο τον αντίπαλο τερματοφύλακα, έστειλε την μπάλα άουτ.

Στην επόμενη φάση, μέσα σε ελάχιστα δευτερόλεπτα, ήλθε η ισοφάριση για τους γηπεδούχους σε 1-1. Δείτε την τρελή φάση στην Αστάνα: