ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ο Ζέκα ανέβηκε στα κάγκελα για να πανηγυρίσει και αποβλήθηκε (VIDEO+Photos)

Ο Ζέκα πανηγύρισε έξαλλα το τέρμα του Σκοβ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων που χάρισε την εκτός έδρας νίκη στην Κοπεγχάγη με 2-1 απέναντι στην Μπορντό και αποβλήθηκε.

Μεγάλο διπλό έκανε το βράδυ της Πέμπτης (04/10) η Κοπεγχάγη. Η ομάδα από τη Δανία επιβλήθηκε με 2-1 κόντρα στην Μπορντό χάρη σε τέρμα του Σκοβ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Όπως ήταν φυσιολογικό όλοι οι παίκτες της Κοπεγχάγης πανηγύρισαν έντονα το συγκεκριμένο τέρμα μόνο που ένας την πλήρωσε.

Ο λόγος για τον Ζέκα ο οποίος ανέβηκε στα κάγκελα για να πανηγυρίσει έχοντας ήδη μία κίτρινη κάρτα στο ματς. Έτσι, ο διαιτητής της αναμέτρησης του έδειξε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και τον απέβαλε από το παιχνίδι με τον μέσο της Εθνικής να απορεί.

Δείτε σε video τη στιγμή του γκολ και την αποβολή του Ζέκα.