EUROPA LEAGUE

Τσέλσι - Άρσεναλ: Η γκολάρα του Ιγουόμπι για τους γκάνερς

Chelsea goalkeeper Kepa Arrizabalaga fails to stop Arsenal's first goal during the Europa League Final soccer match between Chelsea and Arsenal at the Olympic stadium in Baku, Azerbaijan, Thursday, May 30, 2019. (AP Photo/Darko Bandic) AP

Η Άρσεναλ μείωσε σε 3-1 με γκολαρα του Άλεξ Ιγουόμπι στον τελικό του Europa League με την Τσέλσι, ωστόσο δεν μπόρεσε ν' αντιδράσει περαιτέρω. (VIDEO)

Η Τσέλσι κοντράρεται με την Άρσεναλ στον τελικό του Europa League - live από το Sport24.gr η εξέλιξη του ματς - στο Ολυμπιακό Στάδιο του Μπακού και οι μπλε έκαναν το 3-0 σε διάστημα 16 λεπτών στο δεύτερο ημίχρονο.

Οι γκάνερς κατάφεραν να μειώσουν στο 69ο λεπτό. Τρία μόλις λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς ως αλλαγή, ο Ιγουόμπι κεραυνοβόλησε με δυνατό σουτ εντός περιοχής τον Κέπα και μείωσε σε 3-1 για τους τυπικά φιλοξενούμενους του τελικού.

Η Άρσεναλ δεν μπόρεσε, ωστόσο, ν' αντιδράσει περαιτέρω. Αντίθετα, δέχθηκε και τέταρτο γκολ, το δεύτερο του Εντέν Αζάρ:

Photo credits: AP Photo/Darko Bandic