ΓΑΛΛΙΑ

Ρεν - Παρί Σεν Ζερμέν 2-1: Ήττα με ανατροπή για τους Παριζιάνους

Rennes' Damien Da Silva, left, pulls back PSG's Kylian Mbappe during the French League One soccer match between Rennes and Paris Saint Germain, in Rennes, Sunday, Aug. 18, 2019. (AP Photo/David Vincent) AP

H Παρί Σεν Ζερμέν προηγήθηκε με 1-0 χάρη σε γκολ του Έντινσον Καβάνι, αλλά η Ρεν έκανε την ανατροπή και με δύο γκολ σε πέντε λεπτά έκανε την ανατροπή και πήρε σπουδαία νίκη κόντρα στους πρωταθλητές Γαλλίας.

Το αήττητο της Παρί Σεν Ζερμέν πήγε... περίπατο μόλις την 2η αγωνιστική, καθώς η Ρεν ήταν εντυπωσιακή και πήρε μία σπουδαία νίκη, επικρατώντας 2-1 εντός έδρας και μάλιστα με ανατροπή!

Οι Παριζιάνοι προηγήθηκαν στο σκορ στο 36ο λεπτό χάρη σε γκολ του Έντινσον Καβάνι, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε το λάθος στην άμυνα των γηπεδούχων και με κοντινό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Ωστόσο, λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, η Ρεν έφερε το ματς στα ίσα με όμορφη κίνηση και σουτ του Εμπαγέ Νιάνγκ.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους, οι "ρουζ ε νουάρ" έκαναν τη μεγάλη ανατροπή με υπέροχη κεφαλιά του Ρομέν ντε Καστιγιό, ύστερα από εξαιρετική σέντρα του Εντουάρντο Καμαβινγκά. Οι παίκτες του Τόμας Τούχελ πίεσαν για την ισοφάριση, αλλά χωρίς αποτέλεσμα, ενώ σε πολλά σημεία του δευτέρου ημιχρόνου έβγαλαν μία νευρικότητα δίχως λόγο.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 16 Αυγούστου

Λιόν - Ανζέ 6-0 (11' Αουάρ, 36', 65' Ντεμπελέ, 42', 48' Ντεπάι, 72' Ζεάν Λούκας)