ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σεντ Ετιέν - Μονακό 2-0: Ο Ζαρντίμ στη ζώνη του υποβιβασμού

Coach of Monaco Leonardo Jardim reacts during the French League One soccer match against Guingamp, Saturday, April 30, 2016, in Monaco stadium. (AP Photo/Lionel Cironneau) AP

Ένα ακόμη, κάκιστο αποτέλεσμα έγραψε η Μονακό του Λεονάρντο Ζαρντίμ που ηττήθηκε στην έδρα της Σεντ Ετιέν με 2-0. Στην 18η θέση βρίσκονται οι Μονεγάσκοι, χωρίς νίκη από την πρώτη αγωνιστική της Ligue 1.

Για την 8η αγωνιστική της Ligue 1 η Μονακό υπέστη την τέταρτη ήττα της στο πρωτάθλημα.

Η Σεντ Ετιέν που φιγουράρει πλέον στη δεύτερη θέση (με 15 βαθμούς, ενώ 21 έχει η Παρί) επικράτησε της Μονακό με 2-0 η οποία διάγει περίοδο ντεφορμαρίσματος.

Κεντρικός πρωταγωνιστής της αναμέτρησης, το νέο μεταγραφικό απόκτημα των "Στεφανουά" Γουάμπι Καζρί (ήρθε το καλοκαίρι από την Σάντερλαντ έναντι 7.000.000 ευρώ) που με δύο δικά του γκολ "υπέγραψε" το "τρίποντο". Τα δύο τρίποντα σημειώθηκαν στο 41' του πρώτου ημιχρόνου και στο 54' του δευτέρου.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η Μονακό μετά και τη νέα γκέλα βρίσκεται στην 18η θέση του βαθμολογικού πίνακα με έξι βαθμούς, έχοντας μία νίκη (την πρώτη αγωνιστική απέναντι στην Ναντ με 3-1), τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες.