LA LIGA

La Liga: Πρώτη νίκη για Όσκαρ Γκαρθία

SUPERLEAGUE / ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΟΣΦΠ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΜΑΡΚΟΣ ΧΟΥΖΟΥΡΗΣ / EUROKINISSI)
SUPERLEAGUE / ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΟΣΦΠ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΜΑΡΚΟΣ ΧΟΥΖΟΥΡΗΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο πρώην προπονητής του Ολυμπιακού, Όσκαρ Γκαρθία, πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στον πάγκο της Θέλτα, η οποία επικράτησε με 3-1 εκτός έδρας της Βιγιαρεάλ.

Το ντεμπούτο του στον πάγκο της Θέλτα ήταν δύσκολο και συνοδεύτηκε από τεσσάρα στο Καμπ Νόου επί της Μπαρτσελόνα. Το Βιγιαρεάλ αποδείχθηκε πιο φιλόξενο για τον Όσκαρ Γκαρθία.

Ο πρώην προπονητής του Ολυμπιακού πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στον πάγκο των Γαλιθιάνων. Η ομάδα από το Βίγκο άνοιξε το σκορ στο Ντε λα Θεράμικα με τον Σίστο στο 54ο λεπτό, αλλά ο Τσουκουέζε ισοφάρισε για το κίτρινο υποβρύχιο μετά από πέντε λεπτά (59').

Το ματς καθάρισε για τη Θέλτα ο αρχηγός της, Ιάγο Άσπας. Έδωσε ξανά το προβάδισμα στο 79' και σφράγισε τη νίκη στο τέταρτο λεπτό του επιπρόσθετου χρόνου της αναμέτρησης, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ (1-3).

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 14ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ:

Παρασκευή 22 Νοεμβρίου

Λεβάντε - Μαγιόρκα 2-1 (52' Μάρτι, 73' Ροτσίνα / 65' Ροντρίγκεθ)

Σάββατο 23 Νοεμβρίου

Λεγκανές - Μπαρτσελόνα 1-2 (12' Εν Νεσύρι / 53' Σουάρεζ, 79' Βιντάλ)

Μπέτις - Βαλένθια 2-1 (37' Χοακίν, 90+3' Κανάλες / 32' Γκόμες)

Γρανάδα - Ατλέτικο Μαδρίτης 1-1 (67' Σάντσεζ / 60' Λόντι)

Ρεάλ Μαδρίτης - Σοσιεδάδ 3-1 (37' Μπενζεμά, 48' Βαλβέρδε, 74' Μόντριτς / 2' Ζοζέ)