LA LIGA

Ρεάλ - Μπαρτσελόνα: Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις του clasico

Real Madrid's Mariano Diaz celebrates after scoring his side's second goal during during the Spanish La Liga soccer match between Real Madrid and Barcelona at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain, Sunday, March 1, 2020. (AP Photo/Manu Fernandez) AP

Δείτε τα γκολ των Βινίσιους, Μαριάνο και τις καλύτερες φάσεις από τη νίκη (2-0) της Ρεάλ επί της Μπαρτσελόνα για το clasico του ισπανικού ποδοσφαίρου.

Η Ρεάλ Μαδρίτης ήταν σαρωτική στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε δίκαιη νίκη με 2-0 επί της Μπαρτσελόνα στο Μπερναμπέου, για να επιστρέψει στην κορυφή με +1 έναντι των μπλαουγκράνα

Οι μερένγκες άνοιξαν το σκορ με τον Βινίσιους Ζούνιορ 71ο λεπτό, ενώ ο Μαριάνο κλείδωσε τη νίκη στο δεύτερο λεπτό του επιπρόσθετου χρόνου του δευτέρου ημιχρόνου, λίγα δευτερόλεπτα μετά από την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο του γηπέδου της ισπανικής πρωτεύουσας.