LA LIGA

Θέλτα - Ρεάλ: Μπέιλ κερνάει, Μπενζεμά πίνει

Real's Karim Benzema celebrates after scoring his side's opening goal during the Champions League, group G, soccer match between Real Madrid and Viktoria Plzen at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain, Tuesday Oct. 23, 2018. (AP Photo/Paul White) AP

Ο Καρίμ Μπενζεμά άνοιξε λογαριασμό για τη Ρεάλ στο φετινό ισπανικό πρωτάθλημα, σκοράροντας στο 12ο λεπτό απέναντι στη Θέλτα έπειτα από προσπάθεια του Γκάρεθ Μπέιλ. (VIDEO)

Η Ρεάλ Μαδρίτης άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό του αγώνα με τη Θέλτα στο "Μπαλαΐδος" χάρη σε γκολ του Καρίμ Μπενζεμά. Έπειτα από πολύ ωραία κίνηση του Γκάρεθ Μπέιλ από τα αριστερά, ζάλισε με ντρίμπλες τον αντίπαλό του, έκανε και τη σέντρα παράλληλα, ο Μπενζεμά πήγε στην μπάλα μαζί με τον Βινίσιους και τελικά ο Γάλλος φορ την έσπρωξε στα δίχτυα κι έκανε το 0-1.