LA LIGA

Το μαυρισμένο μάτι του Γκαμεϊρό μετά τη σύγκρουση με Πικέ

Ο Κεβέν Γκαμεϊρό τραυματίστηκε στο 28ο λεπτό του ματς της Βαλένθια με την Μπαρτσελόνα (2-2) μετά από σύγκρουση με τον Ζεράρ Πικέ κι αποφάσισε να μοιραστεί με τους followers του τη μελανιά που "κληρονόμησε" στο μάτι (VIDEO)

Ο Κεβέν Γκαμεϊρό άνοιξε το σκορ για τη Βαλένθια στην εκτός έδρας ισόπαλη (2-2) αναμέτρηση με την Μπαρτσελόνα για την 22η αγωνιστική της ισπανικής Liga, αλλά τραυματίστηκε τέσσερα λεπτά με το γκολ που πέτυχε (28') ύστερα από σύγκρουση σε εναέρια διεκδίκηση της μπάλας με τον Ζεράρ Πικέ.

Ο 31χρονος Γάλλος επιθετικός, ο οποίος αναγκάστηκε ν' αποχωρήσει στο 40ο λεπτό, δίνοντας τη θέση του στον Φεράν Τόρες, κληρονόμησε μελανιά. Μάλιστα, μοιράστηκε το μαυρισμένο μάτι του με τους 299.000 ακολούθους του στο Τwitter, ευχαριστώντας τους για τα μηνύματα συμπαράστασης.

Δείτε τη φάση στην οποία τραυματίστηκε ο φορ των "νυχτερίδων", αλλά και την ανάρτησή του: