ΙΝΤΕΡ ΜΑΪΑΜΙ

Η νεοσύστατη Ίντερ Μαϊάμι του Μπέκαμ σκόραρε για πρώτη φορά μόλις στο 2ο λεπτό

Η Ίντερ Μαϊάμι του Ντέιβιντ Μπέκαμ πέτυχε το πρώτο της μόλις στο 2ο λεπτό του αγώνα με τη DC Γιουνάιτεντ και σκόρερ ήταν ο Ροντόλφο Πιζάρο.

Το πρώτο γκολ της νεοσύστατης Ίντερ Μαϊάμι του Ροντόλφο Πιζάρο είναι γεγονός. Αυτό σημειώθηκε μόλις στο 2ο λεπτό του αγώνα με την DC Γιουνάιτεντ, όπου η ομάδα της Φλόριντα δεν κατάφερε όμως να επικρατήσει, χάνοντας με 2-1.

Στον πρώτο της αγώνα κόντρα στη Λος Άντζελες FC έχασε 1-0, ενώ αρνητικό έμελλε να είναι και το δεύτερό της ματς. Εντούτοις, μπόρεσε τουλάχιστον να βρει για πρώτη φορά τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα.

Πλέον, αφού σκόραρε, πλέον αναζητά και τους πρώτους της βαθμούς, που θα έχουν ιστορική σημασία. Η ομάδα ιδρύθηκε πριν μερικούς μήνες, με τον Άγγλο θρύλο του ποδοσφαίρου να βρίσκεται πίσω απ' αυτή την προσπάθεια.