EUROPA LEAGUE

ΑΕΚ - Μπράγκα: Με Τορμένα και Εσγκάιο 0-2 στο 10' οι φιλοξενούμενοι

Ο Βίτορ Τορμένα μόλις έχει ανοίξει το σκορ για την Μπράγκα στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την ΑΕΚ
Ο Βίτορ Τορμένα πανηγυρίζει το γκολ σε βάρος της ΑΕΚ AP PHOTO/THANASSIS STAVRAKIS

Η Μπράγκα άνοιξε το σκορ με προβολή του Τορμένα στο κέντρο της άμυνας στο 8' και διεύρυνε το προβάδισμά της (0-2) με τον Ρικάρντο Εσγκάιο στο 10'. (VIDEO)

Η ΑΕΚ υποδέχτηκε την Μπράγκα για την πέμπτη αγωνιστική των ομίλων του Europa League και η πορτογαλική ομάδα βρέθηκε να προηγείται με δύο γκολ (0-2) στο 10ο λεπτό.

Οι μινιότος άνοιξαν το σκορ στο όγδοο λεπτό όταν ο Βίτορ Τορμένα με προβολή στο κέντρο της άμυνας έπειτα από σέντρα του Ιούρι Μεδέιρος από αριστερα νίκησε τον Παναγιώτη Τσιντώτα.

Πριν συνέλθει η Ένωση από το πρώτο γκολ, δέχθηκε και δεύτερο. Στο 10ο ο Γκαλένο έκανε το γύρισμα από αριστερά, η μπάλα πέρασε κάτω από τα πόδια του Παναγιώτη Τσιντώτα και ο Ρικάρντο Εσγκάιο απλά έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-2.