ΑΕΚ - ΠΑΟΚ: Δύο γκολ σε τρία λεπτά οι φιλοξενούμενοι

Κρμέντσικ και Σβαμπ πανηγυρίζουν τα γκολ του ΠΑΟΚ επί της ΑΕΚ στα playoffs /5-5-2021 EUROKINISSI SPORTS

Δύο γκολ σε τρία λεπτά πέτυχε ο ΠΑΟΚ στην αναμέτρηση με την ΑΕΚ με τον Κρμέντσικ να ανοίγει το σκορ στο 47' και τον Σβαμπ να κάνει το 2-0 στο 50' με εκτέλεση πέναλτι. (VIDEOS)

Αρχικά στο 47' οι παίκτες του ΠΑΟΚ έφυγαν ωραία στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΚ. Ο Ουάρντα έκανε την παράλληλη πάσα προς τον Κρμέντσικ από τα αριστερά και αυτός νίκησε τον Αθανασιάδη, με ωραίο πλασέ για το 1-0.

Δύο λεπτά αργότερα ο επιθετικός του ΠΑΟΚ ανατράπηκε από τον Λόπες μέσα στην περιοχή. Ο Σβαμπ στο 50' ανέλαβε την εκτέλεση και ευστόχησε από την άσπρη βούλα, στέλνοντας την μπάλα στα αριστερά της εστίας του Αθανασιάδη για το 2-0 των φιλοξενούμενων.