EUROPA LEAGUE

Άγιαξ - Ρόμα: Η κακή εκτέλεση πέναλτι του Τάντιτς και η λάθος αντίδραση του Σχέρπεν στο 1-1

Ο Ντούσαν Τάντιτς αστοχεί σε πέναλτι κόντρα στη Ρόμα
Ο Ντούσαν Τάντιτς αστοχεί σε πέναλτι κόντρα στη Ρόμα PRINT SCREEN / GLOMEX

Ο Άγιαξ κέρδισε πέναλτι στο 53' κόντρα στη Ρόμα, έπειτα από μαρκάρισμα του Ιμπάνιεθ στον Τάντιτς. Ο Σέρβος ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε τη μπάλα στο κέντρο με τον Πάουλ Λόπεζ να μπλοκάρει με ευκολία, ενώ τέσσερα λεπτά μετά ο Πελεγκρίνι ισοφάρισε με απευθείας εκτέλεση φάουλ

Ο Άγιαξ έχασε μοναδική ευκαιρία για το 2-0 κόντρα στη Ρόμα στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τα προημιτελικά του Europa League.

Ο Τάντιτς κέρδισε πέναλτι σε σπρώξιμο του Ιμπάνιεθ στο 53' και ο ίδιος ανέλαβε την εκτέλεση, ωστόσο έστειλε τη μπάλα στο κέντρο της εστίας κάτι που ήταν εύκολη λεία για τον Πάου Λόπεζ.\

Τέσσερα λεπτά μετά οι Ιταλοί ισοφάρισαν με τον Λορέντζο Πελεγκρίνι με απευθείας εκτέλεση φάουλ, με τον Κγιέλ Σχέρπεν να φέρει σοβαρό μερίδιο ευθύνης.

Photo Credits: Print Screen / Glomex