SUPER LEAGUE 2

Απόλλων Λάρισας - Δόξα Δράμας 1-0: Με Κλάους Αθανασιάδη επιστροφή στις νίκες

Οι παίκτες του Απόλλωνα πανηγυρίζουν γκολ κόντρα στη Δράμα
Οι παίκτες του Απόλλωνα πανηγυρίζουν γκολ κόντρα στη Δράμα EUROKINISSI SPORTS

Ο Απόλλων Λάρισας επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας 1-0 της Δόξας Δράμας με το γκολ του Κλάους Αθανασιάδη και ανέβηκε στην 8η θέση της βαθμολογίας με 18 πόντους.

Έπειτα από δύο σερί αγωνιστικές χωρίς νίκες ο Απόλλων Λάρισας επέστρεψε στις νίκες. Η ομάδα της Λάρισας υποδέχθηκε τη Δόξα Δράμας για την εξ αναβολής αναμέτρηση της 8ης αγωνιστικής της Super League 2 και επικράτησε 1-0.

Έτσι, ο Απόλλων Λάρισας ανέβηκε στην 8η θέση της βαθμολογίας και κυνηγάει ακόμη την 6άδα, αφού άφησε πίσω του τους Μαυραετούς με 17 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν μπροστά στο σκορ στο 29ο λεπτό. Ο Ντα Κάμπο έβγαλε σέντρα από τα δεξιά, ο Στεφανάκος απέκρουσε την μπάλα στο σουτ του Γιάκου, με αποτέλεσμα από κοντά ο Αθανασιάδης να ανοίξει το σκορ.

Στο 42ο λεπτό οι γηπεδούχοι έχασαν εκ νέου μεγάλη ευκαιρία να κάνουν δύο τα τέρματά τους με τον Κλάους. Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος, με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να βγάλουν αντίδραση.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ: Γλύκος, Σκούπρα, Καρρίκι, Μόρας, Καμπέρης, Μπάμπης, Μπαλογιάννης, Κάμπο, Χατζής, Γιάκος, Αθανασιάδης

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΜΑΣ: Στεφανάκος, Παρασκευάς, Μπολάκης, Παπαργυρίου, Νασιμέντο, Πινδώνης, Μαρινάκης, Χάμοντ, Κουτσιανικούλης, Μαυριάς, Μπαράνκο