ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

Απόλλων Σμύρνης: "Κύριε Κλάτενμπεργκ θα συνεχίζετε να μας βάζετε Έλληνες διαιτητές;"

Στιγμιότυπο από την αναμέτρηση του Απόλλωνα Σμύρνης με τον Αστέρα για την 16η αγωνιστική της Super League Interwetten.
Στιγμιότυπο από την αναμέτρηση του Απόλλωνα Σμύρνης με τον Αστέρα EUROKINISSI SPORTS

Ο Απόλλων Σμύρνης μέσω ανακοίνωσής του με αποδέκτη τον Μαρκ Κλάτενμπεργκ εξέφρασε τα παράπονα του για την διαιτησία στον αγώνα με τον Αστέρα.

Ο Απόλλων Σμύρνης ηττήθηκε 1-0 από τον Αστέρα με το γκολ του Μπαράλες στο 20ο λεπτό για την 16η αγωνιστική της Super League Interwetten. Η Ελαφρά Ταξιαρχία μετά από το τέλος της αναμέτρησης εξέδωσε ανακοίνωση, στην οποία απευθύνεται στον Μαρκ Κλάτενμπεργκ, και εκφράζει τα παράπονα της για την διαιτησία ζητώντας ξένους διαιτητές.

Αναλυτικά η ανακοίνωση του Απόλλωνα:

"Κύριε Κλάτενμπεργκ,

Την περασμένη Τετάρτη έβλεπαν στο VAR, επτά λεπτά κάθε φάση, για να ακυρώσουν γκολ του Απόλλωνα και για να μην μας δώσουν τα καταφανέστατα πέναλτι. Σήμερα δεν έκαναν καν τον κόπο να δουν το VAR, στο πέναλτι που δεν έδωσαν στον Απόλλωνα. Ο αμυντικός του Αστέρα Τρίπολης, ενήργησε σαν μπασκετμπολίστας. Δεν το είδε ο διαιτητής, δεν το είδε το VAR. Εσείς κ. Κλάτενμπεργκ το είδατε και θα συνεχίζετε να μας βάζετε Έλληνες διαιτητές;"