ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Άρης - Αστέρας: Επιστροφή Μπερτόγλιο με γκολ και 2-0

Ο Φακούντο Μπερτόγλιο
Ο Φακούντο Μπερτόγλιο EUROKINISSI SPORTS

Ο Μπερτόγλιο επέστρεψε με γκολ στις υποχρεώσεις του Άρη καθώς ήταν αυτός που μετά από ασίστ του σκόρερ του πρώτου γκολ, Μαντσίνι - οι δύο Αργεντινοί πέρασαν ως αλλαγές - διεύρυνε στο 76' σε 2-0 το προβάδισμα επί του Αστέρα. (VIDEO)

Ο Άρης υποδέχτηκε το μεσημέρι της Τετάρτης (20/1) τον Αστέρα για το κύπελλο και άνοιξε το σκορ στο 69ο λεπτό με τον Ντανιέλ Μαντσίνι. Εκείνος ήταν που έδωσε την ασίστ στον συμπατριώτη του, Φακούντο Μπερτόγλιο, για να διευρύνει το κίτρινο προβάδισμα σε 2-0 στο 76ο λεπτό.

Ένα γκολ αργεντίνικο καθώς οι δύο συμπατριώτες - πέρασαν αμφότεροι ως αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο - εκμεταλλεύτηκαν το λάθος του Πασαλίδη, έφυγαν στην αντεπίθεση και ο "φλάκο" έστειλε με ωραίο σουτ την μπάλα στα δίχτυα. Ο Μπερτόγλιο συνδύασε την επιστροφή του στις υποχρεώσεις του Άρη - αφού έλειπε τις προηγούμενες εβδομάδες λόγω τραυματισμού - με γκολ κόντρα μάλιστα στην πρώην του ομάδα.