ΑΡΣΕΝΑΛ

Άρσεναλ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Με Παπασταθόπουλο το 2-0!

Ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος έκανε ποδαρικό με γκολ στο 2020, καθώς ήταν αυτός που από κοντά νίκησε τον Ντε Χέα στο 43ο λεπτό και διεύρυνε σε 2-0 το προβάδισμα της Άρσεναλ στο ντέρμπι με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Η Άρσεναλ υποδέχθηκε τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για την 21η αγωνιστική της Premier League και προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο της αναμέτρησης του Emirates.

Το σκορ για τους γκάνερς άνοιξε μόλις οκτώ λεπτά από την έναρξη της αναμέτρησης ο Νικολά Πεπέ. Το διεύρυνε στο 43ο ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος. Ο Έλληνας αμυντικός έκανε ποδαρικό με γκολ στο 2020 και με σουτ μέσα από την περιοχή ύστερα από εκτέλεση κόρνερ νίκησε τον Νταβίδ Ντε Χέα και έκανε 2-0.

Αυτό είναι το δεύτερο γκολ στη σεζόν για τον 31χρονο, το πρώτο το είχε πετύχει στις 27 Οκτωβρίου στην εντός έδρας ισοπαλία 2-2 επί της Κρίσταλ Πάλας. Δείτε πώς σκόραρε: