Σε φιλική αναμέτρηση στο Λος Άντζελες, το Περού νίκησε 1-0 τη Βραζιλία χάρη σε γκολ που πέτυχε ο Λουίς Αμπράμ στο 85ο λεπτό.

Το Περού νίκησε 1-0 τη Βραζιλία σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο "Memorial Coliseum" του Λος Άντζελες. Το μοναδικό τέρμα του αγώνα σημειώθηκε με κοντινή κεφαλιά από τον Λουίς Αμπράμ στο 85ο λεπτό.

Στο 76', η σελεσάο ζήτησε πέναλτι στον Νεϊμάρ, ο οποίος είχε μπει στον αγωνιστικό χώρο στο 63', παίρνοντας τη θέση του Φιρμίνο. Ο Άλαν στο 50' έχασε τη μεγαλύτερη ευκαιρία για τη Βραζιλία, όταν δεν κατάφερε να βρει δίχτυα σε τετ α τετ.

Βραζιλία: Εντερσον, Μιλιτάο, Μαρκίνιος, Κασεμίρο, Άλεξ Σάντρο, Νέρες, Ριτσάρλισον, Κουτίνιο, Άλαν, Φιρμίνο, Φάγκνερ.

Περού: Γκαγιέσε, Άμπραμ, Τραούκο, Κόστα, Ρουιντιάς, Τάπια, Σαμπράνο, Αντβίνκουλα, Γιοτούν, Φλόρες, Ακίνο.