ΚΥΠΡΟΣ

Ελλάδα - Κύπρος: Το 1-0 με το παρθενικό γκολ του Τζόλη

Ο Τζόλης πανηγυρίζει το παρθενικό γκολ με την Εθνική στο φιλικό με την Κύπρο
Ο Τζόλης πανηγυρίζει το γκολ στο φιλικό Ελλάδα - Κύπρος EUROKINISSI SPORTS

Η Εθνική άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό του φιλικού με την Κύπρο με κοντινό πλασέ του Χρήστου Τζόλη, το οποίο ήταν και το παρθενικό γκολ του 18χρονου επιθετικού με την Ανδρών. (VIDEO)

Η Εθνική πήρε το προβάδισμα μόλις στο 8ο λεπτό του φιλικού με την Κύπρο με τον Χρήστο Τζόλη. Ο Τάσος Μπακασέτας βρήκε με όμορφη κάθετη τον Κώστα Φορτούνη, ο οποίος γύρισε στο ύψος του πέναλτι στον Γιώργο Γιακουμάκη που έκανε το σουτ, ο Δημητρίου απέκρουσε, αλλά ο Τζόλης πήρε το... ριμπάουντ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Αυτό, μάλιστα, είναι και το παρθενικό γκολ του 18χρονου επιθετικού με την Ανδρών σε δύο συμμετοχές, καθώς είχε κάνει ντεμπούτο τον περασμένο Οκτώβριο στην ήττα της Εθνικής από την Αυστρία με 2-1 σε φιλικό αγώνα.